Ponorné kalové čerpadlá do žumpy

Ponorné kalové čerpadla sa používajú na čerpanie kalu a odpadových vôd obsahujúcich pevne nečistoty. Kvalitné ponorné kalové čerpadlo má odolnejšiu konštrukciu ako drenážne čerpadlo. Tiež má  jednoduchú alebo dvojitú mechanickú upchávku chránenú v olejovej komore a nerezovú hriadeľ.

Ponorné kalové čerpadlo je ideálne pre čerpanie tekutín s väčším množstvom kalu, pevných častíc alebo odpadov. Používa sa v situáciách, kedy je potrebné rýchlo a efektívne vypumpovať veľké množstvo vody, ako napríklad pri povodniach, alebo pri odstraňovaní odpadu z jazier, rybníkov alebo bazénov.

#ShowMore# 

Kde všade ešte môžete využiť kalové čerpadlo

Ponorné kalové  čerpadlá  sú obzvlášť vhodné pre čerpanie odpadových vôd obsahujúcich pevné nečistoty alebo vlákninu. Kalové čerpadlo je určené  na čerpanie silne znečistenej vody s obsahom väčších pevných častíc. Používajú sa na  pre odčerpávanie presakujúcich vôd, čerpanie odpadových špinavých vôd , vyprázdňovanie žúmp.

Ako vybrať ponorné kalové čerpadlo

Na čerpanie kalovej vody zo septiku a žumpy sú určené kalové čerpadlá s drvičom, rezacím nožom, alebo kalové čerpadlá s otvoreným obežným kolesom. Kalové čerpadlo s drvičom má masívnu liatinovú , alebo nerezovú konštrukciu. Vydrží dlho ponorené v žumpe. Kalové čerpadlo môže mať "otvorené" obežné koleso vďaka ktorému je schopné nasať nečistoty do veľkosti 3,5cm

Kalové drenážne čerpadlo je menšej konštrukcie , obyčajne je vyrobené z plastu. Nie je uspôsobené na čerpanie septiku.. Nemá dostatočnú silu aby prečerpalo žumpu alebo septik.  Ak chceme prečerpať špinavú úžitkovú vodu pozrite si kategóriu kalové čerpadlá drenážne

Výber ponorného kalového čerpadla

Výber kalového čerpadla závisí od mnohých faktorov, ako je veľkosť vodného zdroja, hĺbka a dĺžka potrubia, kapacita a frekvencia jeho používania. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere kalového čerpadla:

1. Kapacita: vyberte si čerpadlo, ktoré má dostatočnú kapacitu na zvládnutie všetkých potrebných úloh. Je to dôležitý faktor, aby ste sa vyhli opakovanému spúšťaniu alebo preťažovaniu čerpadla.

2. Typ odpadu: Je dôležité vybrať si kalové čerpadlo, ktoré je schopné spracovať typ odpadu, s ktorým bude pracovať. Rôzne kalové čerpadlá majú rôzne úrovne schopností a rýchlosti, pokiaľ ide o čerpanie rôznych typov odpadu.

3. Hĺbka: Zvážte hĺbku žumpy , alebo septiku. Pretože to ovplyvní výber kalového čerpadla.

4. Hluk: Ak máte kalové čerpadlo uložené v blízkosti obytnej oblasti, môže byť problémom hluk. Je dôležité vybrať si kalové čerpadlo s výkonom, ktorý nebude spôsobovať vysokú hladinu hluku.

5. Kvalita. Vyberajte kalové čerpadlo od renomovanej značky. Aby ste si boli istý, že si čerpadlo udrží kvalitu aj po niekoľko rokov.

Rezacie-zariadenie-kaloveho-čerpadla-do-zumpy-uniqua-cesspit-j14p

Delenie ponorných kalových čerpadiel podľa prevedenia

Kalové čerpadlo s rezacím nožomNože kalového čerpadla sú umiestnené na prednom konci sacieho potrubia a pred čerpaním odpadovej vody rozsekávajú pevné zvyšky odpadu na menšie časti.

Kalové čerpadlo s drvičom - Kalové čerpadlo s drvičom využíva drviace čepele na rozdeľovanie odpadových látok na menšie diely, aby mohli byť účinnejšie čerpané cez hadicu.

Kalové čerpadlo na septikSeptikové čerpadlo je špeciálne navrhnuté pre odčerpávanie odpadovej vody zo septikových nádrží a pomocou výtlačnej rúry ju vedie do odpadového systému alebo kanalizačného potrubia

Delenie ponorných kalových čerpadiel podľa prietoku

  • Kalové čerpadlo s prietokom do 150L/min bude postačovať na menšie objekty a chaty
  • U kalových čerpadiel s prietokom 300L/min , prečerpete kal a septik rodinného domu
  • Prietok nad 300L/min odporúčame pre hotely a väčšie prevádzky

Neviete sa rozhodnúť, ktoré ponorné kalové čerpadlo je pre vás najlepšie?

Odporúčame pozrieť ponorné kalové čerpadlo Uniqua Cesspit J14 P  alebo Kalové čerpadlo s drvićom IBO Furiatka 550Ponorné Kalové čerpadlá predávame viac ako 16 rokov. Majú hrubé nerezovo liatinové prevedenie. Nie je potrebné sa o nich starať. Stačí ak ich vyberiete raz za rok zo žumpy a vystriekate čistou vodou.

Ponorné kalové čerpadlá - osvedčené značky

Ponorné kalové čerpadlá Omnigena
Ponorné kalové čerpadlá Ibo
Ponorné kalové čerpadlá Čerpací technika

 

Ak máte ďalšie otázky, kliknite na náš Blog Čerpadlá Košice.

 

Neviete ktorý produkt je pre vás ten správny? Zavolajte nám, radi vám poradíme na tel. čísle +421 903 630 786

5 položiek celkom
Ponorne kalove cerpadlo na septik Omnigena WQ 450F
€158

Kalové čerpadlo na septik -  Výkon motora 450W, Výtlak max 9m, Prietok max. 283 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2"

Kód: 115
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-Omnigena-WQ-750F
€182

Kalové čerpadlo na septik - Výkon 750W, Výtlak 10m, Prietok 300 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2".

Kód: 118
Ponorne kalove cerpadlo na septik IBO Furiatka 550
Novinka
€182

Ponorné kalové čerpadlo s drvičom - Výkon 550W, Výtlak max 12m, Prietok max. 250 l/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Výtlačné hrdlo 2"

Kód: 223
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-IBO-Furiatka-1500
Novinka
€214

Ponorné kalové čerpadlo s drtičom na septik - Výkon až 1500W, Výtlak 18m, Prietok 300L/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Hmotnosť 23kg.

Kód: 220
Ponorne kalove cerpadlo do zumpy Uniqua Cesspit J14P
€330

Ponorné kalové čerpadlo s rezacím nožom - UNIQUA CESSPIT J14P Výkon 1100W, Výtlak 13m, Prietok 300l/min, Výtlačne hrdlo 6/4"

Kód: 112

Ponorné kalové čerpadlá do žumpy

#ShowMore#  

V kategórii ponorné kalové čerpadlá do žumpy máme práve teraz na cerpadlakošice.sk celkom 5 produktov.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi