Ponorné Kalové čerpadlo s drvičom Furiatka 1500 230V

Kód: 220
Novinka
Značka: IBO
€214
Skladom
Možnosti doručenia

Ponorné kalové čerpadlo s drtičom na septik - Výkon až 1500W, Výtlak 18m, Prietok 300L/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Hmotnosť 23kg.

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi

Podrobný popis

Ponorné kalové čerpadlo s drvičom Ibo Furiatka 1500

Ponorné kalové čerpadlo s drtičom na septik -  je určené pre čerpanie znečistených vôd, kalov, splaškov, odpadových vôd a čerpanie vody zo zaplavených pivníc .

Kalové čerpadlo Ibo Furiatka 1500 a práca drviča

Drvič kalového čerpadla pracuje neustále pri vysokých otáčkach. Poradí si aj s handrou, listami a menším štrkom. Je vybavené veľmi pevnou a odolnou konštrukciou a je vyrobené z liatiny 

Prečo si kúpiť kalové čerpadlo na septik Ibo Furiatka 1500
 • Kalové čerpadlo s drtičom na septik je vybavené veľmi účinným zariadením, ktoré znižuje riziko zablokovania čerpadla pri čerpaní vody s nečistotami.
 • Zabudované ochrany : ako je ochrana proti prehriatiu. Plavákový spínač zabezbečuje ochranu proti chodu na sucho a umožňuje automatickú prevádzku čerpadla
 • Kalové čerpadlo je určené na septik a do žumpy. Je vybavená veľmi pevnou a odolnou konštrukciou a je  prevažne vyrábaná z liatiny. 
 • Ponorné čerpadlo Furiatka je prispôsobené na prevádzku aj vo veľmi ťažkých podmienkach.
 • Ibo Furiatka 1500 sa automaticky spustí pri poklese plaváka.
 • Ibo Furiatka je Profesionálne kalové čerpadlo.

Aké by mali byť rozmery vyprázdňovacej nádrže na septik

Minimálne rozmery vyprázdňovacej nádrže musia byť také , aby mal plavák možnosť sa voľne pohybovať v čerpanej kvapaline a nezachytával sa o steny nádrže.
Ponorne kalove cerpadlo na septik IBO Furiatka 1500

Parametre kalového čerpadla Ibo Furiatka 1500

 • Výkon 1500W 
 • Napätie 230V
 • Maximálny prietok 300l/min
 • Hmotnosť 23kg
 • Výtlak až 18m
 • Dĺžka el. kábla 5m
 • Drvič Áno

Ponorné kalové čerpadlo Ibo Furiatka 1500 a práca plavákového spínača

Kalové čerpadlo Ibo Furiatka 1500 je vybavené plavákovým spínačom. Plavákový spínač je elektrická riadiaca jednotka, ktorá automaticky zapína a vypína čerpadlo v závislosti na hladine vody.

Keď hladina vody rastie, plavákový spínač stúpa spoločne s vodnou hladinou smerom hore. Akonáhle dosiahne hladinu spustenia, gulička ktorá sa nachádza vo vnútri plaváku klesne a zopne elektrické kontakty. Vďaka tomu začína pracovať motor čerpadla.Počas odčerpávania vody sa vodná hladina znižuje a spoločne s ňou klesá aj plavák. Po dosiahnutí hladiny vypnutia rozpojí gulička vo vnútri plaváku kontakty a tým vypne motor čerpadla.

Ponorné kalové čerpadlo Ibo Furiatka 1500 nesmie pracovať bez vody - nesmie ísť "na sucho". Práca "na sucho" vedie k zničeniu zariadenia. Minimálna hladina ponorenia čerpadla po dobu práce je 25cm

Ďalšie možnosti využitia ponorného kalového čerpadla Ibo Furiatka 1500

Poslúži aj v havarijných situáciách pri odčerpávaní vody zo zatopených miest a pri práci na vodných nádržiach. Je to dobrá voľba pre prácu v záhradníctve, poľnohospodárstve a dokonca aj v priemysle.

Výhody kalového čerpadla do žumpy Ibo Furiatka 1500

Výhoda kalového čerpadla s drvičom je, že dokáže drviť pevné časti odpadových vôd a odpadov tak, aby sa dali oveľa ľahšie čerpať a manipulovať s nimi. Znižuje to riziko prepadov a blokovania v odpadových systémoch. Pre toto čerpadlo je dôležité množstvo odpadových vôd, ktoré majú byť čerpané, vzdialenosť a výška prečerpávania.

Kalové čerpadlo na septik a výber výtlačnej hadice

Pri výbere výtlačnej hadice nezabúdajte, že výsledná výkonnosť čerpadla závisí na priemere a dĺžke hadice. Čím je priemer hadice menší a dĺžka väčšia, tým je výkonnosť na konci hadice menšia.

Výhody

 • Výkon 1500W
 • Integrovaný plavákový spínač
 • Robustné liatinové profesionálne vyhotovenie
 • Drvič na odpad

Nevýhody

 • Váha 23kg

Čo je to maximálna výška zdvihu čerpadla

Parameter definovaný ako maximálna výška zdvihu uvádzaný v technických údajoch, uvádza maximálny tlak, ktorý čerpadlo vytvára. Pri tomto tlaku bude efektivita čerpadla nulová.
 

Často kladené otázky (FAQ)

 1. Čerpadlo hučí, ale netlačí vodu. Čo mám robiť? Skúste skontrolovať výtlačné hrdlo a výtlačné potrubie. Môže byť zablokované.
 2. Čerpadlo sa nechce vypnúť. Skúste skontrolovať plavákový spínač, či nie je zaseknutý o stenu nádrže alebo o výtlačné potrubie.
 3. Čerpadlo sa stále zapína a vypína. Možno bude treba na výtlačnom potrubí nainštalovať spätnú klapku. Keď čerpadlo vyčerpá vodu po úroveň, pri ktorej plavák vypne čerpadlo. Tečie voda z výtlačného potrubia späť do septiku.
 4. Tepelná poistka sa zapína a vypína. A čerpadlo pracuje prerušovane. Skontrolujte či je celé čerpadlo ponorené do vody, alebo či teplota čerpanej vody nie je príliš vysoká.
 5. Má čerpadlo aj rezák? Nie nemá. Čerpadlo ma drvič s ostrými hranami na mechanické nečistoty a papier
 

Dodatočné parametre

Kategória: Ponorné kalové čerpadlá do žumpy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 23 kg
Výtlačná výška: 18m
Výtlačné hrdlo: 2"
Kalové čerpadlá s drvičom: Drvič
Prietok: 300l/min
Typ čerpadla: Ponorné kalové
Prevedenie: Lacné kalové
Dĺžka el. kábla: 5,5m
Plavákový spínač: Ano
Maximálna hĺbka ponoru pod hladinu: 5m

Test rezacieho zariadenia IBO Furiatka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: