Kalové čerpadlá do žumpy

6 položiek celkom
ČERPADLO KALOVÉ FURIATKA 550 IBO 230V
Novinka
€180

Čerpadlo  FURIATKA 550 IBO 230V  patrí do radu pevných, liatinových ponorných čerpadiel, určených na čerpanie domových splaškových vôd, ako aj na odvodňovanie zatopených miestností. Kalové čerpadlo IBO je  vybavené účinným a odolným skrutkovým drvičom s dizajnom, ktorý takmer...

Kód: 223
ČERPADLO KALOVE FURIATKA 1500 230V
Novinka
€214

Ponorné čerpadlo IBO Furiatka 1500 s drtičom (rezákom) je určené pre čerpanie znečistených vôd, kalu splašky, odpadových vôd a vyčerpávanie vody zo zaplavených pivníc. Ponorné kalové čerpadlo s veľmi pevnou a odolnou konštrukciou, vyrobené prevažne z liatiny a nehrdzavejúcej...

Kód: 220
SAMONASÁVACIE KALOVÉ ČERPADLO SAER AP 97-A 230V
€580

Samonasávacie odstredivé  kalové čerpadlo SAER AP 97-A 230V s otvoreným obežným kolom dovoluje čerpať vodu s obsahom piesku, bahna a mechanických nečistot od velikosti zrna cca 10mm.

Kód: 130
KALOVÉ ČERPADLO OMNIGENA WQ 750F
€182

Čerpadlo WQ 750F je odolné, kompaktné ponorné čerpadlo určené na čerpanie špinavej vody, ako aj dažďovej vody  s obsahom organických nečistôt s maximálnym priemerom nepresahujúcim 25 mm

Kód: 118
KALOVÉ ČERPADLO OMNIGENA WQ 450F 230V
€158

Kalové čerpadlo OMNIGENA  WQ 450F je kompaktné ponorné čerpadlo určené na čerpanie znečistenej, dažďovej a sivej vody s obsahom organických znečisťujúcich látok s maximálnym priemerom nepresahujúcim 25 mm.

Kód: 115
KALOVÉ ČERPADLO UNIQUA CESSPIT J14P
€330

Ponorné kalové čerpadlo UNIQUA CESSPIT je určené k čerpaniu silne znečistených odpadových vôd s vysokou hustotou, tj. k čerpaniu žúmp a septikov, kalových jám, odpadových vôd, priemyselných vôd. 

Kód: 112

Kalové čerpadlá do žumpy sú vhodné pre čerpanie odpadových vôd obsahujúcich pevne nečistoty. Kvalitné kalové čerpadla majú odolnejšiu konštrukciu ako drenážne čerpadlá. Tiež majú  jednoduchú alebo dvojitú mechanickú upchávku chránenú v olejovej komore a nerezovú hriadeľ.

Na čo sa používajú kalové čerpadlá.

Kalové  čerpadlá  sú obzvlášť vhodné pre čerpanie odpadových vôd obsahujúcich pevné nečistoty alebo vlákninu. Kalové čerpadlá sú určené  na čerpanie silne znečistenej vody s obsahom väčších pevných častíc. Používajú sa na  pre odčerpávanie presakujúcich vôd, čerpanie odpadových špinavých vôd , vyprázdňovanie žúmp.

Neviete sa rozhodnúť, ktoré kalové čerpadlo je pre vás najlepšie?

Odporúčame pozrieť kalové čerpadlo Cesspit J14P  alebo  IBO Furiatka 550 .
Kalové čerpadlá predávame viac ako 16 rokov. Majú hrubé nerezovo liatinové prevedenie. Nie je potrebné sa o nich starať. Stačí ak ich vyberiete raz za rok zo žumpy a vystriekate čistou vodou.
 

Na čo treba myslieť pri kúpe kalového čerpadla.

  • čo  chcem čerpať pomocou kalového čerpadla - fekálie, alebo potrebujem vyčistiť vykopanú jamu, studňu. Do septiku je dobré použiť čerpadlo s rezacím zariadením, drvičom. Do výkopu alebo jamy si vyberte kalové čerpadlo s otvoreným obežným kolom.  
  • výtlačná výška  a prietok čerpadla sú 2 dôležité parametre na ktoré netreba zabudnúť. 1M výtlaku čerpadla je vzdialenosť  10M po rovine.
  • ak je výtlačné hrdlo čerpadla 6/4" , môžete ho zmenšiť na max 5/4".Ináč dochádza k prehrievaniu čerpadla a môže dôjsť k poškodeniu.
 

V ponuke máme profesionálne kalové čerpadlá do žumpy od renomovaných výrobcov SIGMA , GRUNDFOS, EBARA , PEDROLLO, UNIQUA.

Každé kalové čerpadlo zakúpené u nás, ma záručný aj pozáručný servis.