Kalové čerpadlo na septik

Kalové čerpadlo na septik (kalové čerpadlo do septiku) je v podstate rovnaké ako ponorné kalové čerpadlo, ktoré sa využíva k čerpaniu odpadových vôd zo septikových jám alebo nádrží. Septikové čerpadlá sú navrhované s ohľadom na prietok a výšku zdvihu, ktoré umožňujú efektívne vypúšťať odpadové vody z odpadových systémov.

Kalové čerpadlo na septik ponorné, čo znamená, že je umiestnené pod hladinou odpadovej vody v septikových nádržiach. Pomocou výtlačného  potrubia čerpajú vodu a odpad z nádrže a vytláčajú ju von do kanalizácie, alebo iného odpadového systému. Septikové systémy, sú často používané tam, kde neexistuje kanalizačný systém alebo kde nie sú k dispozícii verejné kanalizačné služby

 #ShowMore# 

Pri výbere správneho septikového čerpadla je dôležité množstvo odpadových vôd, ktoré má byť čerpané, rovnako ako vzdialenosť a výtlačná výška medzi septikom a odpadovým systémom. Septikové čerpadlá sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a kapacitách, takže je možné vybrať správne čerpadlo pre vaše konkrétne potreby.

 

Aký je rozdiel medzi kalovým čerpadlom do žumpy a kalovým čerpadlom s drvičom?

  • Kalové čerpadlo do žumpy a kalové čerpadlo s drvičom sú dva odlišné typy čerpadiel, ktoré sa používajú na odčerpávanie kalovej odpadovej vody, a každé z nich má špecifické vlastnosti.

 

Kalové čerpadlo do žumpy

  • Kalové čerpadlo je špeciálne navrhnuté pre odčerpávanie odpadovej vody zo žumpy a pomocou výtlačnej rúry ju vedie do odpadového systému alebo kanalizačného potrubia. Kalové čerpadlá sú zvyčajne ponorné a umiestnené v žumpe. Hrdlo a  tvar otvoreného obežného kolesa zabezpečia, že pevné časti zostanú v nádrži, pričom tekutina sa odčerpáva s použitím čerpadla.

  • Kalové čerpadlo na septik ma veľký sací výkon a "otorené" obežné koleso. Aby bolo zabezpečené nasatie čo najväčšieho obsahu nečistôt. Vzdialenosť medzi hrdlom a obežným kolesom čerpadlá je dostatočne veľká. Takže cez otvor sa dostanú aj častice veľké 2-3cm.

 

Kalové čerpadlo s drvičom

  • Čerpadlo s drvičom umožňuje mletie pevných častíc a kalu v odpadovej vode pred čerpaním. To znamená, že odpadová voda s kalom uložená v nádrži sa nasaje do čerpadiel a býva rozdrvená do malých častíc, ktoré prechádzajú cez čerpadlo. Zvýši sa možnosť úplne odčerpať a uvoľniť odpadovú vodu s vysokým počtom pevných častíc a kalu.

Zhrnutie

Základný rozdiel medzi kalovými čerpadlami a kalovými čerpadlami s drvičom spočíva v ich konštrukcii a funkčnosti. Kalové čerpadlá sú zamerané na rýchle odčerpávanie odpadovej vody a jej dopravu do odpadového systému alebo kanalizačného potrubia. Zatiaľ čo kalové čerpadlá s drvičom sú zamerané na mletie a drvenie pevných častíc a kalu, čím zvyšujú efektívnosť pri odstraňovaní odpadovej vody a minimalizujú prípadne zápchy potrubí.

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať kalové čerpadlá na septik v spoločnosti Čerpadlá Košice

➡️Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme kalovým čerpadlám
➡️Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
➡️Máme individuálny prístup k zákazníkovi
➡️Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké 
➡️Na všetky značkové kalové čerpadlá ponúkame náhradné diely

6 položiek celkom
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-omnigena-wq-450f
€158

Ponorné kalové čerpadlo na septik -  Výkon motora 450W, Výtlak max 9m, Prietok max. 283 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2"

Kód: 115
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-Omnigena-WQ-750F
€182

Kalové čerpadlo na septik - Výkon 750W, Výtlak 10m, Prietok 300 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2". Veľkosť nečistôt: 25mm, Dĺžka el. kábla 5,5m

Kód: 118
Ponorne-kalove-cerpadlo-s-drvicom-ibo-furiatka-550
€182

Ponorné kalové čerpadlo s drvičom - Výkon 550W, Výtlak max 12m, Prietok max. 250 l/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Výtlačné hrdlo 2"

Kód: 223
Ponorne-kalove-cerpadlo-do-zumpy-wq-750-pirania
€189

Ponorné kalové čerpadlo - Výkon motora 750W, Maximálny výtlak 16m, Prietok 250 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2" DN 50, Dĺžka kábla 5,5m

Kód: 1044
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-IBO-Furiatka-1500
€214

Ponorné kalové čerpadlo s drtičom na septik - Výkon až 1500W, Výtlak 18m, Prietok 300L/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Hmotnosť 23kg.

Kód: 220
Ponorne-kalove-cerpadlo-do-zumpy-Uniqua-Cesspit-J14P
€330

Ponorné kalové čerpadlo s rezacím nožom - UNIQUA CESSPIT J14P Výkon 1100W, Výtlak 13m, Prietok 300l/min, Výtlačne hrdlo 6/4"

Kód: 112
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi