Ako natlakovať tlakovú nádobu

Ako natlakovať tlakovú nádobu domácej vodárne - to zvládne každý

Najprv odpojte domácu vodáreň od elektrického prúdu. Otvorte všetky kohútiky v systéme - tým vytečie všetka voda zo systému aj z vaku. Odmerajte tlak na ventilčeku tlakovej nádoby hustomerom. Tlak v nádobe má byť menši o 0,2 Bar ako je zapínací tlak. Takže ak máme spínací tlak 2bar , tlakovú nádobu tlakujeme na 1,8 Bar. Tlak v nádrži treba kontrolovať aspoň raz za 4 mesiace. Ak unikne vzduch z nádrže, domáca vodáreň sa spúšťa príliš často a hrozí poškodenie čerpadla. Časté zopínanie čerpadla znamená, že nemáme dostatočný tlak v nádobe, alebo nám praskol gumený vak. Časté zopínanie = zvýšený odber elektrického prúdu. 

Manometer ktorý sa nachádza na domácej vodárni, meria iba tlak vody v systéme. Manometer je ukazovateľ pod akým tlakom pracuje domáca vodáreň. Ako je natlakovaný systém. Manometer nám nezobrazuje aktuálny tlak v nádobe. Tlak v nádobe sa meria na ventilčeku (selep-ventil), ktorý je umiestnený na nádobe.

Čo robiť ak sa mi nedarí natlakovať darling - domácu vodáreň 

V tomto prípade je pravdepodobne nalepený vak na stenách nádrže. Budeme sa snažiť pomocou kompresora pretlačiť vak a uvoľniť ho zo stien tlakovej nádoby. Ak sa nám to nepodarí , je tu ešte jedna možnosť. Dáme dole prírubu tlakovej nádoby a pokúsime sa odlepiť vak zo steny nádrže. Ak nepomôže ani jedna z možností, bude treba kúpiť novú nádrž

 

Ak máte ešte nejaké otázky, napíšte nám. Navštívte našu stránku kontakty. Vašu otázku a možné riešenie problému zverejníme (bez vašich údajov). Pomôžete tak ďalším ľuďom.