Domáce vodárne

Domáca vodáreň  sa využíva na zásobovanie domácností, záhrad, výrobných prevádzok alebo chát pitnou vodou .V ponuke nájdete domácu vodáreň modernej konštrukcie od výrobcov Pedrollo, Sigma, Omnigena, Noria s objemom nádrže 24-100 litrov.

#ShowMore#                               

Neviete sa rozhodnúť, ktorá domáca vodáreň je pre vás najlepšia?

Odporúčame pozrieť kategóriu domáce vodárne Pedrollo.  Domáce vodárne Pedrollo predávame už viac ako 16 rokov. Domáce vodárne majú masívne liatinové prevedenie a nerezové obežné kolo, ktoré zaistia tichú prevádzku a maximálnu spokojnosť viac ako 10 rokov.  Ak hľadáte produkty z hľadiska ceny, pozrite sa na Domáce vodárne zoradené podľa ceny od najlacnejšieho.
 

Ešte pred tým ako spustíte domácu vodáreň, by ste nemali zabúdať na tieto záležitosti

 • Zavodniť celé sacie potrubie od čerpadla po sací kôš. Pri nesprávnom zavodnení si domáca vodáreň nepotiahne dostatočné množstvo vody a pôjde na sucho.  Vtedy  môže dôjsť k poškodeniu čerpadla a celej domácej vodárne.
 • Domáca vodáreň by nemala byť umiestnená v studni ale v technickej miestnosti.
 • K domácej vodárni je vhodné zakúpiť filter na mechanické nečistoty.
 • Aj lacná domáca vodáreň, vydrží roky  ak pred ňu namontujeme odpieskovací filter.

Ako pracuje domáca vodáreň

Domáca vodáreň nasáva vodu zo studne  cez sací kôš do potrubia .Ďalej voda prechádza cez rúru k filtru na mechanické nečistoty až k domácej vodárni.. Domáca vodáreň vytláča vodu pod tlakom do rozvodov  objektu ,rodinného domu alebo chaty.

Domáca vodáreň a jej zapojenie - prvé kroky

 • Hneď na začiatku treba postaviť domácu vodáreň na predom vybrané miesto.
 • Osadiť filter na mechanické nečistoty na sanie domácej vodárne.
 • Pripojiť guľové ventily so šróbením po stranách filtra.
 • Pomocou mosadznej vsuvky priskrutkovať k domácej vodárni.
 • Na začiatok celého kompletu pripojiť flexi pancierovú hadicu alebo hdpe prechod.
 • Skontrolovať tlak v nádrži.....musí byť o 0,2Bar menej ako je spodný zopínací tlak na tlakovom spínači
 • Zaliať výtlačné hrdlo čerpadla do vtedy, kým sa nenaplní celé čerpadlo až po výtlačné hrdlo.
 • Pripojiť výtlačné potrubie

Domáca vodáreň a nastavenie tlaku - návod

 • Odpojte domácu vodáreň od elektrického prúdu.
 • Skontrolujte údaj na tlakovom spínači. Najčastejšie je 2-3,5Bar, alebo 3-4,5Bar.
 • Dajte dole krytku tlakového spínača.
 • Pri Talianskom tlakovom spínači postupujete takto. Otáčaním veľkej skrutky nastavujete spodný-spínací tlak. Otáčaním malej skrutky nastavujete vypínací tlak. Týmto nastavením nastavujeme tlak v systéme, nie tlak v nádrži. Vidíme ho na manometri - budíku.
 • Pri Českom tlakovom spínači postupujeme takto. Spodný - spínací tlak nastavujeme zatlačením (smerom dole) a otáčaním plastového kotúča. Vypínací tlak nastavujeme otáčaním kovovým kolíčkom
 • Otáčaním v smere hodinových ručičiek tlak zvyšujeme. Otáčaním protismere hodinových ručičiek , tlak znižujeme.
 • Rozdiel medzi zapínacím a vypínacím tlakom by mal byť 1,5 Bar

Aký prietok a tlak potrebujeme pre domácu vodáreň

Domáca vodáreň s prietokom 25-35 l/min bude stačiť na menšie chatky a záhradky. S prietokom 40-50 l/min si vystačíte pri stredne veľkom rodinnom dome. Bez väčších nárokov na zavlažovanie. Prietok 60-70 l/min zvládne zásobovať väčší rodinný dom aj zavlažovanie

Domáca vodáreň s tlakom 1,5-3bar bude stačit na chatky a záhrady. Tlak domácej vodárne 2-3,5 Bar je najčastejší v rodinných domoch. Domáca vodáren s tlakom 3-4,5 Bar s prehľadom zvládne 2 poschodový dom

Domáca vodáreň s ponorným čerpadlom , alebo povrchovým

Výhody domácej vodárne s ponorným čerpadlom - Ponorné čerpadlá majú takmer vždy vyšší tlak a prietok. Čo vám zabezbečí dostatočné množstvo vody na všetkých odberných miestach. Žiaden hluk - Tichá prevádzka. Vysoká kvalita prevedenia.

Výhody domácej vodárne s povrchovým čerpadlom - Domáca vodáreň s povrchovým čerpadlom je vždy po ruke. V prípade poruchy nie je potrebné chodiť do studne. Pred domácu vodáreň môžete umiestniť sadu filtrov a chrániť tak čerpadlo a vak nádrže pred opotrebením.

Výhody domácej vodárne 

 • Čerpanie vody zo suda
 • Domácu vodáreň môžete použiť pri polievaní trávnika
 • Integrovaný tlakový spínač zabezbečuje rovnomerný tlak vody
 • Pred domácu vodáreň viete osadiť filter na mechanické nečistoty, alebo náplň siliphos na zjemnenie tvrdosti vody.

Ideálne parametre domácej vodárne

 • H max - Výtlak - 50-60m
 • Q max - Prietok - 45-60l/min
 • Príkon - 500-1100Watt

Domáce vodárne s ponorným, alebo povrchovým čerpadlom vyskladáme na mieru zákazníkovi priamo u nás.

Kvalitné domáce vodárne - profesionálne značky - servis - náhradné diely

 

Ak máte ďalšie otázky, kliknite náš Blog čerpadlá Košice ako vybrať domácu vodáreň

 

16 položiek celkom
DOMACA VODAREN NORIA AC 80
€508

Automatická domáca vodáreň AC - 80L s povrchovým čerpadlom GRS 1000 (mosadzné obežné koleso), membránovou tlakovou nádobou a elektronickým ovládaním ADAPTIVE CONTROL.

Kód: 271
Domáca vodáreň na pitnú vodu Noria AC 58
€433

Automatická domáca vodáreň AC - 58L  so samonasávacím čerpadlom GRS 1000 (mosadzné obežné koleso), membránovou tlakovou nádobou a elektronickým ovládaním ADAPTIVE CONTROL.

Kód: 268
DOMÁCA VODÁREŇ NORIA 24L
€359

Automatická domáca vodáreň AC - 24 Noria s povrchovým čerpadlom GRS 1000 (mosadzné obežné koleso), membránovou tlakovou nádobou a elektronickým ovládaním Adaptive Control.

Kód: 265
DOMÁCA VODAREN 80L PEDROLLO JSWm 2A
€420

Domáca vodáreň  Pedrollo JSWm 2A s 80L tlakovou nádobou. Zapínací tlak 3, vypínací tlak 4,5 baru. Vynikajúce čerpadlo s vysokou odolnosťou voči železu a vápniku vo vode.    

Kód: 238
DOMÁCA VODÁREN 50L EBARA AGA 075
€320

Automatická domáca vodáreň Ebara 50L modernej konštrukcie od špičkového Japonského výrobcu čerpadiel EBARA, určená na zásobovanie domácností, záhrad, výrobných prevádzok a pod. Kvalitné liatinové prevedenie čerpadla  zabezpečí dlhú životnosť čerpadla a vodárne. 

Kód: 235
DOMÁCA VODAREN 24L EBARA AGA 075
€255

Automatická domáca vodáreň Ebara Aga 24L modernej konštrukcie od špičkového Japonského výrobcu čerpadiel Ebara, určená na zásobovanie domácností, záhrad, výrobných prevádzok a pod. Kvalitné liatinové prevedenie čerpadla  zabezpečí dlhú životnosť domácej vodárne. 

Kód: 232
DOMÁCA VODÁREN 80L SETTE JET 900
€350

Automatická domáca vodáreň Sette Jet 80L - Zapínací tlak 2, vypínací tlak 3,5 baru. Pre dom alebo záhradu. Čerpadlo znesie aj nepretržitú prevádzku.

Kód: 229
DOMÁCA VODAREN 24L SETTE JET 900
€240

Domáca vodáreň Sette Jet 900 24L - Automatická domáca vodáreň modernej konštrukcie od výrobcu čerpadiel Sette, určená na zásobovanie domácností, záhrad, výrobných prevádzok a pod.

Kód: 226
DOMÁCA VODÁREN GRUNDFOS JP5 48 PT-H 60 l
€518

Automatická domáca vodáreň Grundfos JP5 s 60L membránovou tlakovou nádobou a nastaviteľným tlakovým spínačom. Všetky čerpadlá sú dodávané s 1,5m káblom ukončeným vidlicou 230 V

Kód: 217
DOMÁCA VODÁREN 60L EBARA AGA 075
€340

Automatická domáca vodáreň Ebara 60L  modernej konštrukcie od Japonského výrobcu čerpadiel Ebara. Domáca vodáreň je určená na zásobovanie rodinných domov, záhrad a chát.

Kód: 214
DOMÁCA VODÁREŇ DARLING-LIDO MU 35L
€743

Automatická domáca vodáreň Sigma Darling Lido 35-2 MU. Kvalitná domáca vodáreň s čerpadlom SIGMA 32-SVA 2LM MU.  MU - Mechanická upchávka

Kód: 106
DOMÁCA VODAREN 60L SETTE JET 900
€320

Automatická domáca vodáreň Sette Jet 900 60L modernej konštrukcie od výrobcu čerpadiel SETTE, určená na zásobovanie domácností, záhrad, výrobných prevádzok a pod. Domáca vodáreň so samonasávacím čerpadlom SETTE JET 900, tlakovou nádobou, tlakovým spínačom , manometrom 

Kód: 103
DOMÁCA VODÁREŇ 80L OMNIGENA JET 100 A
Akcia
€275

Domáca vodáreň Omnigena Jet 100A 80L s povrchovým čerpadlom JET 100A a 80l tlakovou nádobou, tlakovým spínačom , manometrom  a nerezovým obežným kolom.

Kód: 100
DOMACA VODAREN OMNIGENA JET 100A 24L
€185

Domáca vodáreň Omnigena JET 100A 24L s povrchovým čerpadlom, tlakovou nádobou, tlakovým spínačom , manometrom  a nerezovým obežným kolesom.

Kód: 97
DOMÁCA VODAREN OMNIGENA JET100A 60L
€240

Domáca vodáreň Omnigena Jet 100A 50L so samonasávacím čerpadlom Jet 100A, 50L tlakovou nádobou, tlakovým spínačom , manometrom  a nerezovým obežným kolom.

Kód: 94
Hore
Ďalšie produkty

Domáce vodárne - užitočné články

#ShowMore#   

Domáca vodáreň - zapojenie

Najčastejšie zapojenie domácej vodárne je cez flexi-pancierové hadice. Ideálna dĺžka v prípade 60-80L ležatej tlakovej nádoby je 80cm.Flexi pancierová hadica sa výborne prispôsobí (dobrá manipulácia) novej vodárni a zvyšnému systému. 

Pred domácu vodáreň odporúčame osadiť filter na mechanické nečistoty  s veľkosťou 10" (výška cca 30cm). V prípade tvrdej vody aj filter s náplňou siliphos.

Domáca vodáreň - nevýhody

 • Hlučnosť - domácu vodáreň počujete vždy aj pri každom zopnutí.
 • Menší tlak a prietok ako pri ponorných čerpadlách. Typicky  2-3,5Bar
 • Domáca vodáreň vytiahne vodu len z 8m hĺbky. Viac to neumožní fyzikálny zákon.
 • Pomocou domácej vodárne nemôžeme čerpať mechanické nečistoty

Tlakový spínač na domácu vodáreň

Chybu neurobíte ak namontujete tlakový spínač s tlakom 2-3,5Bar. Ak má vaše čerpadlo H-max 5,5 a viac Bar. Môžete osadiť spínač 3-4,5Bar, alebo 2,7-4,4bar. V ponuke nájdete tlakové spínače talianskej alebo českej výroby.

Tlakový spínač zabezbečuje automatický chod domácej vodárne. Nie je vhodné zasahovať do nastavovania tlakového spínača neodborným zásahom. Rozladí sa chod domácej vodárne , alebo prestane vypínať.

Domáca vodáreň často zapína

 • Ak sa domáca vodáreň používa pre dodávku vody na zavlažovanie alebo postrekovanie, celý systém musí byť nastavený tak, aby čerpadlo nebolo dlhodobo preťažované častým spínaním.
 • Nastavením celého systému sa musí zabezpečiť, aby sa čerpadlo počas zavlažovania nespínalo viac ako 30-krát za hodinu. Odporúčame zabezpečiť správnu spínaciu frekvenciu najmä
 1. Zmenou počtu zavlažovacích bodov - rozdelením jednotlivých úsekov zavlažovacieho systému.
 2. Zmenou priemeru a dĺžky rozvodov alebo hadíc zavlažovacieho systému.
 3. Zmena prietoku v danom zavlažovacom bode (dýze).
 4. Zvýšením vypínacieho tlaku, aby sa čerpadlo nevypínalo pri plnom prietoku.Inštaláciou ďalšej tlakovej nádoby.
 5. Skontrolujte tlakovú nádrž či nie je prasknutý vak

Pri nedodržaní vyššie uvedených bodov dochádza k nadmernému opotrebovaniu motora čerpadla a skrátenie životnosti celej domácej vodárne. 

Väčšia tlaková nádoba = vyšší tlak v systéme?

Tlaková nádoba je len zásobáreň vody. Nezvyšuje nám tlak v systéme. Zmení sa len počet spínacích cyklov = menej často spína čerpadlo.
Ak chcete mať vyšší tlak v systéme , potrebujete silnejšie čerpadlo - poraďte sa so špecialistami na čerpadlá.

Pozor: Objem motora nezaručuje jeho výtlak a prietok

Kvalitné domáce vodárne - profesionálne značky - servis - náhradné diely 

 
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Všetko máme skladom
Všetko máme skladom
Viac ako 7000 produktov skladom
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi