Domáca vodáreň Omnigena JET 100A 50L

Kód: 94
€208
Skladom
Možnosti doručenia

Domáca vodáreň 50L - Výkon motora 1100W, Výtlak 5Bar, Prietok 60l/min, Objem nádoby 50L, Sacie a výtlačné hrdlo 1"

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi

Podrobný popis

 

Domáca vodáreň 50L Omnigena Jet 100A

Domáca vodáreň 50L Omnigena JET 100A  sa skladá zo samonasávacieho čerpadla Omnigena, tlakovej nádoby 50L, tlakového spínača a manometra. Samonasávacie čerpadlo Omnigena JET 100A je vyrobené z liatiny. Je vybavené obežným kolesom z nehrdzavejúcej ocele a 1100W motorom. A bolo navrhnuté tak, aby poskytlo až 60 l vody za necelú minútu. Vodárnička na vodu Omnigena je prispôsobená na čerpanie čistej a úžitkovej vody zo studni a vrtov.


Kľúčové vlastnosti

 • Výborná kvalita pomer cena výkon
 • Čerpadlo znesie aj nepretržitú prevádzku
 • Možnosť objednať náhradne diely čerpadla 
 • Ideálna pre rodinné domy a 4 člennú rodinu 
 • Integrovaný tlakový spínač 2-3,5Bar pre rovnomerný tlak vody

 
Technické Parametre

 • Výkon motora 1100W
 • Objem tlakovej nádoby 50L
 • Maximálny výtlak 5Bar
 • Materiál čerpadla Liatina
 • Maximálny prietok 60l/min
 • Sacia výśka čerpadla 8m
 • Dn Sanie 1"
 • Dn Výtlak 1" 

 

Domáca-vodáreň-50L-Omnigena-Jet-100A Domáca-vodáreň-50l-Omnigena Jet 100A (1)

 

Postavenie domácej vodárne

Hneď na začiatku treba postaviť domácu vodáreň na predom vybrané miesto. Pripevnite filter na mechanické nečistoty najlepšie na saciu časť domácej vodárne. Pripojiť guľové ventily so šróbením 

Inštalácia 

Na začiatok celého kompletu pripojte flexi pancierovú hadicu alebo hdpe prechod. Skontrolujte tlak v nádrži.....musí byť o 0,2Bar menej ako je spodný spínací tlak na tlakovom spínači

Spustenie

Zalievajte výtlačné hrdlo čerpadla až po sací kôš do vtedy, kým sa nenaplní celá rúra až po výtlačné hrdlo. Pripojte výtlačné potrubie 


Výhody 

 • Výkon 1100W
 • Čerpadlo z liatiny
 • Optimálny tlak 2-3,5Bar
 • Náhradné diely
 • Pozáručný servis

 

Nevýhody   

 • Žiadne

 

Nahradné diely domácej vodárne 

 

Maximálna spokojnosť viac ako 10 rokov

Domáca vodáreň 50L Omnigena má masívne liatinové prevedenie a nerezové obežné kolo, ktoré zaistí tichú prevádzku a maximálnu spokojnosť viac ako 10 rokov. Liatinový obal čerpadla je tradične známy svojou odolnosťou a dlhou životnosťou, čo robí tieto vodárne vhodnými pre dlhodobé využitie. Taktiež, nerezové obežné kolo pomáha minimalizovať hlučnosť a opotrebenie čerpadla, čo zabezpečuje tichý chod.

Udržanie konštantného tlaku vody

Tlaková nádoba na vodárničku s kapacitou 50 litrov (50l) je dôležitou súčasťou domáceho zásobovania vodou. Tlakové nádoba sa používa na udržiavanie konštantného tlaku vodného zdroja v domácnostiach. Tieto nádoby sú obvykle vybavené tlakovým snímačom a čerpadlom.

Vždy na dosah ruky 

Domáca vodáreň 50L so samonasávacim čerpadlom je vždy po ruke. V prípade poruchy nie je potrebné chodiť do studne. Pred domácu vodáreň môžete umiestniť sadu filtrov a chrániť tak čerpadlo a vak nádrže pred opotrebením.

Na mieru pre každého zákazníka

Domácu vodáreň na pitnú vodu so samonasávacim čerpadlom vyskladáme na mieru každému zákazníkovi priamo u nás na predajni. Súčasťou skladania je návrh iného riešenia, konzultácia, pripomienky a návrhy ako funguje domáca vodáreň.


Balenie domácej Vodárne Omnigena

Domácu vodáreň vám pri objednávke cez e-shop dôkladne zabalíme aby sa pri preprave nepoškodila. Celková hmotnosť stúpne o cca 3kg , ale stojí to za to.

  

 

 Balenie domácej vodárne Omnigena pre zákazníka

Dôvody prečo by ste mali zvážiť nákup na cerpadlakosice.sk


Ak hľadáte spoľahlivé riešenie na zabezpečenie dostatku vody vo vašej domácnosti, domáca vodáreň Omnigena JET 100A 50L by mohla byť tou správnou voľbou. 

1. Osvedčená kvalita od renomovaných výrobcov

 • Naša spoločnosť sa zameriava na predaj len osvedčených domácich vodární od renomovaných výrobcov. V prípade Omnigena JET 100A 50L môžete byť si istí, že investujete do vodárne, ktorá je známa pre svoju kvalitu a spoľahlivosť. Tento výrobok prešiel prísnnymi testami a odporúčaniami, čo z neho robí skvelú voľbu pre vašu domácnosť.

2. Odolnosť a dlhá životnosť

 • Domáca vodáreň Omnigena JET 100A 50L je konštruovaná tak, aby vydržala dlhé roky nepretržitého používania. Je vybavená odolnými materiálmi a spoľahlivým motorom, čo zabezpečuje, že vám vodárnička bude slúžiť dlho bez výrazných problémov. Investícia do tejto vodárne sa tak stáva dlhodobou a spoľahlivou voľbou pre zabezpečenie vody vo vašej domácnosti.

3. Jednoduchá inštalácia a minimálna údržba

 • Inštalácia tejto domácej vodárne je pomerne jednoduchá, čo znamená, že sa nemusíte obávať zložitej inštalácie alebo nákladnej vodovodnej údržby. S našimi jednoduchými návodmi a podporou od našich technikov to zvládnete ľahko. Máme na to bohaté skúsenosti, pretože pracujeme s vodárnami viac ako 20 rokov, a to nám umožňuje poskytovať našim zákazníkom najlepšiu možnú službu.

4. Dostupnosť náhradných dielov

 • Všetky značkové vodárne, ktoré ponúkame, majú k dispozícii náhradné diely. To znamená, že ak by ste niekedy potrebovali vymeniť časť vodárne, môžete si byť istí, že u nás ich získate. Týmto spôsobom si udržíte svoju vodáreň v optimálnom stave a predĺžite jej životnosť.

5. Výkonné chladené čerpadlo Omnigena Jet 100A

 • Jedným z hlavných benefitov tejto vodárne je jej čerpadlo Omnigena Jet 100A chladené vodou. Toto čerpadlo je navrhnuté tak, aby zvládlo aj trvalé zaťaženie, napríklad pri polievaní. Jeho výkonnosť a spoľahlivosť ho robia ideálnym pre váš domáci vodovodný systém.
  Domáca vodáreň Omnigena JET 100A 50L je skvelým riešením pre zabezpečenie dostatku vody vo vašej domácnosti. S našou dlhoročnou skúsenosťou, kvalitnými výrobkami a spoľahlivým servisom sme vaším najlepším partnerom pri výbere tejto vodárne. Nezabudnite sa poradiť s našimi odborníkmi, ktorí vám radi pomôžu s výberom 

 

Často kladené otázky (FAQ)

 • Koľko vzduchu mám nafúkať do nádoby aby domáca vodáreň pracovala správne. Na aký tlak? ......Do tlakovej nádoby fúkame stále o 0,2 Bar menej ako je spodný tlak na tlakovom spínači. Príklad: Máme spínač 2-3,5 Bar. Nádobu budeme fúkať na 1,8Bar.
 • Do nádoby som nafúkal tlak 4 Bar a nemám väčší tlak v systéme .Prečo?......Tlak v systéme nezvýšime fúkaním do nádoby. Tlak v nádobe je len protitlak vzduchu aby domáca vodárnička pracovala správne.
 • Ako zvýšim tlak v dome - v systéme? ......Tlak  v dome zvýšite na tlakovom spínači.
 • Ako máme vedieť či môžem zvýšiť tlak. Je čerpadlo dostatočne silné?...... Tento údaj nájdete na čerpadle , alebo v záručnom liste. Budete hľadať parameter H max. Predpokladajme, že do teraz ste mali štandardný tlak 2-3,5Bar. Chcete ho zvýšiť na 3-4,5. V tomto prípade bude vypínací tlak  4,5 Bar. Takže na čerpadle musí byť údaj H max 55m a viac. Vtedy si môžete dovoliť vyšší tlak
 • Do nádoby fúkam vzduch a na manometri vidím ako stúpa tlak. Prečo?....Skontrolujte či ste otvorili všetky vodovodné batérie. Aby vzduch  mohol voľne unikať. Potom ďalej kontrolujte len tlak na hustomery.


Vyspádovanie sacieho potrubia domácej vodárne 

  Nesprávne vyspádovanie sacieho potrubia domácej vodárne (1)    Nesprávne vyspádovanie sacieho potrubia domácej vodárne (2) Nesprávne vyspádovanie sacieho potrubia domácej vodárne (3)

 

Pri nesprávnom napojení sacieho potrubia k domácej vodárni , vznikajú vzduchové bubliny v rozvode vody. Sacie potrubie sa nedá úplne zavodniť a čerpadlo nie je schopné nasať vodu zo studne.Ak sa aj po úplnom zavodnení potrubia vytvorí oblúk smerom hore, vznikne riziko nahromadenia vzduchu počas činnosti čerpadlaNa obrázku vidno najčastejšie chyby pri inštalácii sacieho potrubia, pri ktorých nie je potrubie vyspádované smerom dole. 


Často kladené otázky (FAQ) - vyspádovanie domácej vodárne

 • Otázka: Ako je správne vyspádovanie domácej vodárne? Odpoveď : Sacie potrubie musí ísť vodorovne , alebo s 5% sklonom smerom k studni.
 • Otázka : Aj po zavodnení a naplnení sacieho potrubia vodou nám z vodovodného kohútika strieka vzduch. Čo môžeme ešte urobiť? Odpoveď : Opakujte postup zavodnenia celého sacieho potrubia. Do vtedy , pokiaľ nebude voda definitívne stáť vo výtlačnom hrdle čerpadla.
 • Otázka: Aké sú príznaky upchatého sacieho potrubia? Odpoveď: Medzi bežné príznaky upchatého sacieho potrubia patrí znížený prietok a tlak vody, zvláštne zvuky z čerpadla a kolísanie tlaku vody. Ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, je čas na vyčistenie potrubia.
 • Otázka : Ako zistím či je sací kôš v poriadku? Ako sa prejavuje poškodenie sacieho koša? Odpoveď: Poškodenie sacieho koša sa prejaví nedostatočným výkonom domácej vodárne. Počas činnosti vychádzajú bubliny a vzduch z vodovodného potrubia. Pri nesprávnej funkcii sacieho koša(pri poškodení) uniká voda do studne. Sací kôš sa nedostatočne zatvorí, v dôsledku nahromadenia nečistôt pod klapkou. 

 

Ďalšie informácie

Nezabudnite umiestniť filter na vodu pred vstupom do domácej vodárne, aby ste zabránili nečistotám vstupovať do čerpadla a tlakovej nádoby.Domácu vodáreň umiestnite čo najvyššie voči miestu, kde budete odoberať vodu. Vodárnička si musí vodu sať. Nesmie byť napojená na obecný rozvod kde je tlak aj 4Bar.Došlo by k poškodeniu vodárne

Každú prácu na vodovodných systémoch je však vhodné konzultovať so skúseným odborníkom alebo vodoinštalatérom. 

 

 

» Ak hľadáte najlepšie produkty, odporúčame pozrie kategóriu najlepšie domáce vodárne
» Produkty ktoré pracujú automaticky nájdete v kategórii domáci vodný automat
» Produkty bez tlakovej nádoby odporúčame pozrieť v kategórii domáce vodárne bez tlakovej nádoby
» Lacnú produkty, nájdete v kategóriu lacné vodárne
» Kvalitné produkty odporúčame pozrieť v kategórii kvalitné domáce vodárne
» Produkty s objemom 50L môžete nájsť v kategórii domáca vodáreň darling 50L
 
 
Domáce vodárne - produkty zahrnuté v kategóriách podrobnosti
 
 
 

 
 

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Domáce vodárne
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 24 kg
Použitie: Do domu, Na záhradu, Domáce, Vodáreň, Darling
Prevedenie: Kvalitné, Lacné, Malé, Na vodu, Najlepšie, Na zavlažovanie, Podľa ceny
Výtlačná výška: 50m
Výtlačné hrdlo: 1"
Objem nádoby: 50L
Prietok: 60l/min
Výkon: 1100W
Veľkosť vodárničky: 50L
Veľkosť: 50L
Objem: Domáca vodáreň 50L
Tlakový spinač: 2-3,5BAr
Obežné koleso: Nerezová oceľ
Materiál čerpadla: Liatina
Materiál Hriadele: Nerezová oceľ
Materiál tlakovej nádoby: Uhlíková Oceľ
Ochrana proti chodu na sucho: Nie
Frekvenčný menič: Nie
Maximálna teplota vody: 35°C
Využitie vodárne: Darling na vodu, Domáca vodárnička,, Domáca vodáreň, Darling, Vodáreň
Tepelná poistka: Ano
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 17.4.2024
Rychle vybavenie, dobra cena. Nemam vyhrady. Tuto vodaren mam odskusanu, zhruba nejake 3-4 roky vydrzi a potom ju menim, ale je to dom a pravidelne sa pouziva. Mozno trochu hlucnejsia ako by som chcel. Ak si to da niekto na chalupu, verim ze posluzi aj 2x tolko.

Rokmi overený výrobca čerpadiel, domácich vodárni Omnigena si našiel miesto na našom trhu nie len cenou , ale aj kvalitou svojich výrobkov. Spoločnosť Omnigena je rodinná firma, ktorá úspešne pôsobí na trhu čerpadiel nepretržite už dve generácie.

Od roku 1974 už vyrobili viac ako 1,3 milióny čerpadiel. Výroba sa zameriava hlavne na domáce vodárne, kalové čerpadlá a ponorné čerpadla do studní.