Ponorné kalové čerpadlá

Ponorné kalové čerpadlá sú ideálne pre čerpanie tekutín s väčším množstvom kalu, pevných častíc alebo odpadov. Používajú sa v situáciách, kedy je potrebné rýchlo a efektívne vypumpovať veľké množstvo vody, ako napríklad pri povodniach, alebo pri odstraňovaní odpadu z jazier, rybníkov alebo bazénov.

#ShowMore# 

Ako vybrať kalové čerpadlo

Výber kalového čerpadla závisí od mnohých faktorov, ako je veľkosť vodného zdroja, hĺbka a dĺžka potrubia, kapacita a frekvencia jeho používania. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere kalového čerpadla

  • Kapacita: vyberte si čerpadlo, ktoré má dostatočnú kapacitu na zvládnutie všetkých potrebných úloh. Je to dôležitý faktor, aby ste sa vyhli opakovanému spúšťaniu alebo preťažovaniu čerpadla.

  • Typ odpadu: Je dôležité vybrať si kalové čerpadlo, ktoré je schopné spracovať typ odpadu, s ktorým bude pracovať. Rôzne kalové čerpadlá majú rôzne úrovne schopností a rýchlosti, pokiaľ ide o čerpanie rôznych typov odpadu.

  • Hĺbka: Zvážte hĺbku žumpy , alebo septiku. Pretože to ovplyvní výber kalového čerpadla.

  • Hluk: Ak máte kalové čerpadlo uložené v blízkosti obytnej oblasti, môže byť problémom hluk. Je dôležité vybrať si kalové čerpadlo s výkonom, ktorý nebude spôsobovať vysokú hladinu hluku.

  • Kvalita. Vyberajte kalové čerpadlo od renomovanej značky. Aby ste si boli istý, že si čerpadlo udrží kvalitu aj po niekoľko rokov.

 

Ponorné kalové čerpadlá a ich delenie 

  • Kalové čerpadlo s rezacím nožom - Nože kalového čerpadla sú umiestnené na prednom konci sacieho potrubia a pred čerpaním odpadovej vody rozsekávajú pevné zvyšky odpadu na menšie časti.

  • Kalové čerpadlo s drvičom - Kalové čerpadlo s drvičom využíva drviace čepele na rozdeľovanie odpadových látok na menšie diely, aby mohli byť účinnejšie čerpané cez hadicu.

  • Kalové čerpadlo na septik - Septikové čerpadlo je špeciálne navrhnuté pre odčerpávanie odpadovej vody zo septikových nádrží a pomocou výtlačnej rúry ju vedie do odpadového systému alebo kanalizačného potrubia

 

V ponuke nájdete kalové čerpadlá s drvičom, s rezacím nožom, s otvoreným obežným kolesom. Ponúkame kvalitné kalové čerpadlá od výrobcov Omnigena , Ibo, Čerpací technika, Ebara, Pedrollo

6 položiek celkom
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-omnigena-wq-450f
€158

Kalové čerpadlo na septik -  Výkon motora 450W, Výtlak max 9m, Prietok max. 283 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2"

Kód: 115
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-Omnigena-WQ-750F
€182

Kalové čerpadlo na septik - Výkon 750W, Výtlak 10m, Prietok 300 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2". Veľkosť nečistôt: 25mm, Dĺžka el. kábla 5,5m

Kód: 118
Ponorne-kalove-cerpadlo-s-drvicom-ibo-furiatka-550
€182

Ponorné kalové čerpadlo s drvičom - Výkon 550W, Výtlak max 12m, Prietok max. 250 l/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Výtlačné hrdlo 2"

Kód: 223
Ponorne-kalove-cerpadlo-do-zumpy-wq-750-pirania
€189

Ponorné kalové čerpadlo - Výkon motora 750W, Maximálny výtlak 16m, Prietok 250 l/min, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 2" DN 50, Dĺžka kábla 5,5m

Kód: 1044
Ponorne-kalove-cerpadlo-na-septik-IBO-Furiatka-1500
€214

Ponorné kalové čerpadlo s drtičom na septik - Výkon až 1500W, Výtlak 18m, Prietok 300L/min, Napätie 230V, Plavákový spínač - Ano, Hmotnosť 23kg.

Kód: 220
Ponorne-kalove-cerpadlo-do-zumpy-Uniqua-Cesspit-J14P
€330

Ponorné kalové čerpadlo s rezacím nožom - UNIQUA CESSPIT J14P Výkon 1100W, Výtlak 13m, Prietok 300l/min, Výtlačne hrdlo 6/4"

Kód: 112
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi