Ponorné čerpadlá do studne NORIA s.r.o.

Ponorné čerpadlá do studne sú zariadenia, ktoré slúžia na čerpanie vody zo zdrojov pod zemským povrchom. Tieto čerpadlá sa vyznačujú tým, že sú priamo ponorené vo vode. Vodu prenášajú cez hadicu alebo potrubie na požadované miesto. 

Ponorné čerpadlo môžete použiť na polievanie záhrady, alebo ho jednoducho pripojíte k tlakovej nádobe, tlakovému spínaču  a získate domácu vodáreň s ponorným čerpadlom. Ponorné čerpadlo môžete využiť všade tam, kde samonasávacie a záhradné čerpadlá už nie sú schopné čerpať vodu.

V bašej ponuke nájdete ponorné čerpadlá s rôznymi parametrami. Pri výbere zvažujte napríkalad výtlačnú výšku, priemer vrtu, alebo hĺbku studne. Pozrite si aj naśe čerpadlá do 15m studne ktoré patria medzi najpredávanejšie.

#ShowMore# 

Existujú rôzne typy ponorných čerpadiel do studne podľa spôsobu konštrukcie a prevádzky

Odstredivé čerpadlá - sú tvorené jedným alebo viacerými obežnými kolesami, ktoré rotujú okolo osi a tlačia vodu smerom von. Tieto čerpadlá majú relatívne nízky tlak a prietok a sú vhodné pre menšie studne.

Vretenové čerpadlá - sú tvorené vretenom, statorom a hriadeľkou  ktoré sa otáčajú v smere hodinových ručičiek a tlačia vodu do systému.. Tieto čerpadlá majú relatívne vysoký tlak a prietok a sú vhodné pre hlboké studne.

Vibračné čerpadlá - sú tvorené membránou alebo kotvou, ktorá sa pohybuje vibráciami motora a tlačí vodu cez otvory. Tieto čerpadlá majú relatívne nízky tlak a prietok a sú vhodné pre úzke studne.

 

Výhody ponorného čerpadla do studne a vrtu

Čerpadlá do studne a vrtu majú obyčajne kvalitnejšie prevedenie v porovnaní so samonasávacími a povrchovými čerpadlami. V studni musia vydržať roky. Sú z nerezovej ocele a hmotnosť zariadenia je aj 20kg. Sú výkonnejšie a majú väčší výtlak a prietok 

Ponorné čerpadlo je trvalo ponorené vo vode a nehrozí jeho zamrznutie. Ponorné čerpadlo v studni nepočujete. Nemusíte sa obávať ranného vstávania ak niekto v dome pustí vodu. Odstredivé čerpadlá na 230V  majú nižšiu spotrebu elektrickej energie ako povrchové a záhradné čerpadlá.

 

Pri výbere ponorného čerpadla do studne je potrebné brať do úvahy niekoľko faktorov, ako napríklad

 • Hĺbka studne - určuje maximálnu dĺžku hadice alebo potrubia, ktorou musí byť prenesená voda.
 • Priemer studne - určuje minimálny priemer čerpadla, aby sa zmestilo do otvoru.
 • Požadovaný tlak a prietok - určujú kapacitu a výkon čerpadla podľa množstva a rýchlosti vody, ktorá je potrebná.
 • Kvalita vody - určuje materiál a odolnosť čerpadla voči korózii alebo usadeninám.

Na zavesenie čerpadla do studne vždy požívajte závesné lanko, alebo závesné zariadenie - nie z nerezovej ocele.

Niekoľko užitočných rád pri výbere ponorného čerpadla 

Keď uvažujete o ponornom čerpadle do studne, musíte myslieť na hĺbku studne a priemer vrtu. Pre 20m hlboký vrt potrebujete čerpadlo s výtlakom minimálne 70m. Venujte pozornosť hrdlu čerpadla. Na pripojenie používajte rovnaký priemer potrubia ako je hrdlo čerpadla. V opačnom prípade znížite prietok a nedosiahnete požadovaný výkon

 Noria Terca 100-16-N3 400V - môže byť umiestnená v studni v horizontálnej polohe
 
 
Ponorné čerpadlo Vodoley môže byť umiestnené v studni na ležato, ak je upravené podložie
 

Na čo by ste mali myslieť skôr ako spustíte čerpadlo do studne

 • Ak máte vretenové čerpadlo , nezabudnite zaliať chladiaci obal motora čistou vodou.
 • Nikdy nedávajte ponorné čerpadlo až na dno. Došlo by k poškodeniu motora čerpadla vplyvom trenia. Alebo by mohlo nasať neprimerané množstvo piesku. Vtedy dôjde k poškodeniu hydrauliky čerpadla.
 • Dbajte na dostatočnú elektrickú ochranu. Obzvlášť platí pri 3 fázových motoroch.
 • Dodržujte maximálny ponor čerpadla a max. dĺžku nepretržitej činnosti.
 • Vretenové čerpadlá nespúšťať s uzatvoreným ventilom na výtlačnom potrubí. Na rozdiel od odstredivých čerpadiel hrozí nárast tlaku a poškodenie systému.
 • Len niektoré ponorné čerpadlá môžu byť umiestnené v horizontálnej polohe - na ležato

 

Niekoľko rád ako umiestniť ponorné čerpadlo do studne

Pred tým ako spustite čerpadlo do studne, nezabudnite zapojiť elektrický kábel. Čerpadlo celé ponorte do vody, aby bolo dostatočne chladené vodou. Umiestnite čerpadlo tak, aby pri čerpaní vody nevírilo piesok a nečistoty v studni.

Umiestnite čerpadlo aspoň 1m od dna. Zaveste ponorné čerpadlo na nehrdzavejúce lanko, alebo závesné zariadenie. Pri spúšťaní , nikdy nechytajte za elektrický kábel. 

 

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať ponorné čerpadlá do studne v Čerpadlá Košice

➡️Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme ponorným čerpadlám
➡️Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
➡️Máme individuálny prístup k zákazníkovi
➡️Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké 
➡️Na všetky značkové ponorné čerpadlá ponúkame náhradné diely 

 

Predávame ponorné čerpadlá od renomovaných výrobcov  Pedrollo, Vodoley, Sette, Grundfos, Sigma. Naše ponorné čerpadlá sú konštruované tak, aby vydržali. Máte tak istotu , že vám čerpadlo bude slúžiť dlho.

 

Ponorné čerpadlá do studne - osvedčené značky

Ponorné čerpadlá Vodoley
Ponorné čerpadlá Ruris

 

 

Vedeli ste že naším najlepším ponorným čerpadlom na záhradu je Skm 100V Vodoley
Najlepšie čerpadlo na vodu zo suda je drenážne kalové čerpadlo Gude GS 1103 Pi
Ak hľadáte kvalitné ponorné čerpadlo pozrite si naše ponorné čerpadla do studne Noria
Ak máte ďalšie otázky, kliknite na náš Blog aké čerpadlo do studne

 

 
4 položiek celkom
Ponorné čerpadlo na vodu NORIA ANA4-65 230V N1 25M
€394,40

Ponorné čerpadlo do studne a vrtu - Výkon motora 550W, Výtlak max.65m, Prietok max. 50 l/min, Napätie 230V, Maximálny ponor pod hladinu 30m, Výtlačné hrdlo 5/4".

Kód: 184
Ponorne cerpadlo NORIA ADA4 80 N3,
€417,12

Ponorné čerpadlo do studne na vodu - Výkon motora 750W, Výtlak max.100m, Prietok max 55 l/min, Napätie 400V, Výtlačné hrdlo 6/4", Priemer čerpadla 90mm, Prevedenie čerpadla - vretenové

+ ďalšie
Kód: 181/100
Ponorne cerpadlo do studne NORIA ADA COOL N3 400V,Vykon 1100W, Prietok 55l/min, Vytlak 100m, Napatie 230V
€479,23

Ponorné čerpadlo do studne - Príkon 1100W, Výtlak max 100m, Prietok max. 55 l/min, Dĺžka kábla 35m,Vrty od priemeru 110mm,Výtlačné hrdlo 6/4".

+ ďalšie
Kód: 178/100
Ponorne cerpadlo do studne Noria Terca, Vykon 1100W, Vytlak 100m, Prietok 55l/min
Akcia
€425

Ponorné vretenové čerpadlo do studne - sa používa na čerpanie čistej a úžitkovej vody z hlbokých vrtov. Noria Terca je vhodná pre vrty s min priemerom 200cm.

+ ďalšie
Kód: 43/100

Ponorné čerpadlá do studne

#ShowMore#

Čo znamená dopravná výška ponorného čerpadla?

Dopravná výška čerpadla je miesto, kam čerpadlo vytlačí vodu. Udáva sa v metroch. Maximálna dopravná výška H-max znamená maximálnu možnú mieru výtlaku čerpadla. Technicky je pri takejto výške už nulový prietok.

Čo znamená údaj Q max čerpadla?

Q max alebo maximálny prietok, je množstvo vody prečerpané čerpadlom za 1 minútu. Prietok čerpadla sa udáva v litroch. Nesmieme zabudnúť , že sa jedná o maximálny prietok  na hrdle čerpadla. Nie v dome.

Príklad z praxe

Studňa je hlboká 20M a ponorné čerpadlo má prietok 60 l/min, výtlačná výška je 70M.Takže hore na studni už máme stratu 20m (2Bar) a budeme mať stratu aj  v prietoku. Stratu v prietoku vyrátame podľa krivky čerpadla. V tomto prípade by bola strata cca 10L.Takže už je prietok 50L/min a nie 60L/min.

Vyberáme čerpadlo do studne podľa prietoku

S prietokom do 30L/min postačuje na záhradky a chaty a bežné polievanie. Ak ma čerpadlo prietok 40-50L/min napojíte rodinný dom s niekoľkými tryskami na záhrade. Prietok 60L/min bude postačovať na postrekovanie a polievanie futbalového ihriska

Aká je miera znečistenia vody v studni

Z čoho sú vyhotovené čerpadlá

 • Čerpadlá z plastu nájdeme pri kalových drenážnych čerpadlách na špinavú vodu ktoré používame menej často a nie sú trvale ponorené vo vode. Najčastejšie využitie nájdu na chatách a záhradkách kde potrebujete rýchlo odčerpať vodu.
 • Čerpadlá z nerezovej ocele, alebo z liatiny sú ideálne pre trvalú prevádzku v studni alebo septiku. Takéto čerpadlo je trvale ponorené vo vode alebo v žumpe.

Čerpadlá na vodu a ich delenie

Ak máte ešte ďalšie otázky, kliknite na náš Blog Čerpadlá Košice

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi