Čerpadlá na vodu NORIA s.r.o.

Čerpadlá na vodu sú elektrické zariadenia ktoré slúžia na prenášanie tekutín alebo plynu z jedného miesta na druhé. Podľa spôsobu činnosti môžeme rozdeliť čerpadla na dva základne typy: objemové a tlakové. Objemové čerpadla na vodu pracujú tak, že menia objem pracovnej komory a tým vytvárajú podtlak alebo pretlak v potrubí. Ponorné tlakové čerpadla pracujú tak, že pridávajú kinetickú energiu tekutine alebo plynu pomocou rotujúcej lopatky alebo obežného kolesa.

Podľa použitia môžeme rozdeliť čerpadla na dalšie kategórie, napríklad: ponorne, kalové, membránové, sanitárne, cirkulačné a iné.

#ShowMore# 

Výber správneho čerpadla na vodu závisí od vašich požiadaviek a potrieb

Na čo chcem čerpadlo využívať a čo s ním chcem prečerpávať. Ako ďaleko bude potrebné dopraviť prečerpávanú tekutinu. V akom množstve a v akom objeme potrebujem prečerpať vodu. A za aký čas musíme dopraviť vodu, olej, naftu na určené miesto.

Ponorné čerpadlo môžete osadiť takmer do každej studne alebo vrtu. Dôležité sú jeho parametre. Výtlačná výška a prietok. Čerpadlá na rodinný  dom  poskytujú min výtlačnú výšku 60m .Čo je ideálny parameter pre studňu hlbokú 5-10m. Ponorné čerpadlo je zariadenie, ktoré vám možňuje čerpať vodu z väčších hĺbok. Majú kvalitnú nerezovú, alebo liatinovú            konštrukciu.Sú ideálne na polievanie vďaka silnému tlaku aj 8Bar.  Ponorné čerpadlo do studne je konštruované tak , aby bolo trvale ponorené vo vode. 
 
Hlbinné čerpadlá na vodu zo studne studne sú výkonné ponorné čerpadlá, ktoré dokážu čerpať vodu aj z hlbokých studní a vrtov. Štandardne ponúkajú vysoký výkon s vysokou výtlačnou výškou. Pri výbere hlbinného nezabúdajte na parametre ako výtlačná výška, prietok a maximálny ponor pod hladinu vody.
 
Tieto čerpadlá sú určené pre napájanie z trojfázovej siete a majú vysoký výkon a účinnosť. Čerpadlá do studne na 400V majú schopnosť čerpať vodu z väčších hĺbok ako čerpadlá s nižším napätím. Sú odolnejšie voči kolísaniu napätia a prehriatiu ako čerpadlá s nižším napätím. To zvyšuje ich životnosť a spoľahlivosť.
 
Tlakové čerpadlá na vodu sú zariadenia, ktoré sa používajú na prepravu vody z hlbokých studní alebo vrtov. Pri výbere ponorného čerpadla berte v úvahu hĺbku vŕtanej studne, priemer vrtu a jeho výdatnosť.S výberom tlakového čerpadla vám radi poradíme, tak nás neváhajte kontaktovať.
 
Vretenové čerpadlá na vodu fungujú na princípe vretena a statora. Vreteno (šnek) je vlnovitý kovový diel, ktorý sa otáča vo vnútri statora, vytvára dočasné komôrky pre vodu a  vytláča ju ďalej do systému. Hlavnou výhodou vretenových čerpadiel je výmena jednotlivých náhradných dielov hydrauliky ako stator , vreteno a hriadelka 
 
Čerpadlá do vrtu 110mm a viac , sú ideálne pre užšie vrty. Sú charakteristické menším priemerom 70-80mm . V čerpadlách sú použité najmodernejšie technológie pre čerpanie vody. Vyberte si z našej ponuky ponorných čerpadiel od výrobcov Sette, Noria, Pedrollo, Ebara
 
Maximálna sacia schopnosť samonasávacích a záhradných čerpadiel je 8m. Z tejto hodnoty treba odrátať vzdialenosť čerpadla od studne a hĺbku od povrchu zeme k vodnej hladine. Výhodou samonasávacieho čerpadla je , že nie je vystavované nepriaznivému vplyvu vody ako ponorné čerpadlá. Motorová časť  čerpadla nesmie prísť do styku z vodou. Ináč dôjde k poškodeniu elektroniky.  Ak umiestnite filter na mechanické nečistoty pred samonasávacie čerpadlo, predĺžite tým jeho životnosť. 
 
Kalové čerpadlo na septik prečerpáva kalnú vodu zo septiku do centrálnej kanalizácie. Sú veľké a ťažké. Sú vyhotovené z nerezovej ocele, alebo liatiny. Ponorné kalové čerpadlo nám umožňuje prečerpať hrubé nečistoty a kal. Kalové čerpadlá majú veľkú váhu aj 20kg. Vydržia hrubšie zaobchádzanie, vďaka svojej konštrukcii. Majú menši tlak okolo 8-12m , ale veľký prietok. Vďaka svojej masívnej konštrukcii vydržia aj hrubšie zaobchádzanie. 
 
Kalové čerpadlá na septik nám dávajú veľký prietok ale malý tlak. Čerpadlá do žumpy môžu byť vybavené rezacím nožom , alebo drvičom  Kalové čerpadlo s rezacím nožom na septik majá nerezový nôž ktorý je ľahko vymeniteľný.
 
Kalové čerpadla na špinavú vodu majú menšiu hmotnosť ako kalové čerpadlá na septik. Čerpadlá sú najčastejšie vyhotovené z plastu a neobsahujú rezacie zariadenie alebo drvič.Kalové čerpadlá na špinavú vodu nie sú stavané na prácu v žumpe. Majú konštrukciu z plastu a menej výkonný motor.
 

Každý typ čerpadla má svoje výhody aj nevýhody a je vhodný pre určité účely a podmienky.

 

Kalové čerpadlá na septik a ich delenie podľa prietoku
Kalové čerpadlo je určené na čerpanie septiku a žumpy. Je ťažké (aj 20kg) a veľké, aby dlho vydržalo v žumpe. Kalové čerpadlo nie je určené na polievanie. Pretože nemá potrebný tlak. Má ohromný prietok aj 5-7 l/s. Špeciálne kalové čerpadlá aj viac. Kalové čerpadlo na septik nie je hlbinné čerpadlo , preto by sa nemalo používať na polievanie. 
 • 180 l/min - je ideálne pre malé chatky, kde netrávime veľa času.
 • 300 l/min - postačuje na rodinný dom
 • 450 l/min - na stavby do výkopových jám a väčšie projekty

Čerpadlá na vodu a ich delenie podľa použitia

 • Ponorné čerpadlá do studne využijete na získanie vody zo studne či vrtu. Ponorné čerpadlo tlačí vodu do vaku tlakovej nádoby. Odtiaľ sa voda dostáva do rozvodu rodinného domu. 
 • Ponorné kalové čerpadlá do žumpy sa využíva k odčerpaniu kalu zo septiku , alebo môže chrániť šachty pred zaplavením. Pokiaľ hľadáte čerpadlo na prečerpanie vody zo záhradných jazierok, nádrží či bazénov, zamerajte sa na záhradné čerpadlá.
 • Kalové drenážne čerpadlá na špinavú vodu  sa používaju pri čerpaní špinavej vody zo studni, bazénov a potokov.
 • Benzínove čerpadlá na vodu použijete ak nemáte prístup k elektrickej sieti. . Benzínové čerpadlá vám pomôžu s prečerpaním vody z rybníka či bazénov, ale aj pri odčerpávaní vody z pivnice. 
 • Prečerpávacie čerpadlá a stanice  (malé prečerpávacie stanice) môžete použiť tam, kde  nie je možne použiť  kalové čerpadlo. Výhodou prečerpávacieho zariadenia je jeho priame umiestnenie v miestnosti jeho a prevádzka bez údržby.
 • Samonasávacie a záhradné čerpadlá ( samonasávacie čerpadlá ) umožňujú sanie vody z max. 8 metrovej hĺbky. Ideálne umiestnenie pre povrchové čerpadlo je  priamo v dome. Samonasávacie čerpadlá sú súčasťou domácich vodárni.

Často kladené otázky(FAQ)

 • Vytiahne samonasávacie čerpadlo vodu aj z hĺbky 10m? Nie nevytiahne. Samonasávacie a povrchové čerpadlá sú schopné nasávať vodu len z hĺbky 8m
 • Čerpadlo ma výtlak 50m.Koľko je to barov? Je to 5Bar
 • Potrebuje čerpadlo na vodu aj tlakovú nádobu? Pokiaľ chceme aby fungovalo ako domáca vodáreň, tak áno potrebujeme
 • Stačí mi k čerpadlu len tlakový spínač? Nie nestačí. Opäť tu platí. Ak chcem čerpadlo používať ako domácu vodáreň. Potrebujeme tlakovú nádobu pre jeho správnu funkciu.
 • Môžem čerpadlo používať na zavlažovanie a polievanie záhrady , keď nemám tlakovú nádobu a tlakový spínač? Áno môžete. Využijete plný potenciál čerpadla. Po ukončení polievania, ho budete musieť vždy vytiahnuť zo zásuvky.
 • Potrebuje kalové čerpadlo aj rezacie zariadenie, alebo drvič? Nie je to nutné. Ale pokiaľ ho už máte, je to vaša malá výhoda.
 • Môžem s čerpadlom na špinavú vodu odčerpávať aj septik? Nie je to vhodné. Kalové čerpadla na špinavú vodu nie sú stavané a ani dostatočné výkonné aby prečerpávali septik. Rýchlo by došlo k poškodeniu čerpadla.

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať čerpadlá na cerpadlakosice.sk

 • Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme čerpadlám
 • Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
 • Máme individuálny prístup k zákazníkovi
 • Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké 
 • Na všetky značkové čerpadlá ponúkame náhradné diely

Čerpadlá na vodu - podrobnosti . V našej ponuke nájdete tieto značky od renomovaných výrobcov

Čerpadlá na vodu - overené začky

➡️ Čerpadlá na vodu Omnigena
➡️ Čerpadlá na vodu Noria

 

Ak hľadáte produkty z hľadiska ceny, pozrite sa na čerpadlá zoradené podľa ceny od najlacnejšieho. V prípade ďalších otázok, kliknite na náš Blog Čerpadlá Košice. 

 

Neviete ktorý produkt je pre vás ten správny? Zavolajte nám, radi vám poradíme na tel. čísle +421 903 630 786

 

 

8 položiek celkom
Nerezová vsuvka-trubka 1" 200mm
Tip
€12,20

Nerezová rúra  s dĺžkou 200mm a vonkajšími pripojovacími závitmi veľkosti 1".

Kód: 349
Hriadeľ spojovacia Evgu 1"
€17,10

Nahradná hriadeľ Evgu 1" je určená pre čerpadlo Noria Terca, Nautila Evgu 1", alebo GSK 1".

Kód: 364
Stator EVGU 1" Noria Terca
€24,10

Nahradný stator Evgu 1" je určený pre čerpadlo Noria Terca, Nautila Evgu 1", alebo GSK 1".

Kód: 361
Vreteno EVGU 1"
€25,90

Náhradné vreteno - Šnek Evgu 1" je určené pre čerpadlo Noria Terca, Nautila Evgu 1", alebo GSK 1".

Kód: 367
Ponorné čerpadlo na vodu NORIA ANA4-65 230V N1 25M
€394,40

Ponorné čerpadlo do studne a vrtu - Výkon motora 550W, Výtlak max.65m, Prietok max. 50 l/min, Napätie 230V, Maximálny ponor pod hladinu 30m, Výtlačné hrdlo 5/4".

Kód: 184
Ponorne cerpadlo NORIA ADA4 80 N3,
€417,12

Ponorné čerpadlo do studne na vodu - Výkon motora 750W, Výtlak max.100m, Prietok max 55 l/min, Napätie 400V, Výtlačné hrdlo 6/4", Priemer čerpadla 90mm, Prevedenie čerpadla - vretenové

+ ďalšie
Kód: 181/100
Ponorne-cerpadlo-Noria-Terca-Vykon-1100W
Akcia
€425

Ponorné čerpadlo - Výkon motora 1100W, Výtlačná výška 100m, Prietok max. 55l/min, Napätie 400V, Do vrtu od priemeru 200mm

+ ďalšie
Kód: 43/100
Ponorne cerpadlo do studne NORIA ADA COOL N3 400V,Vykon 1100W, Prietok 55l/min, Vytlak 100m, Napatie 230V
€479,23

Ponorné čerpadlo do studne - Príkon 1100W, Výtlak max 100m, Prietok max. 55 l/min, Dĺžka kábla 35m,Vrty od priemeru 110mm,Výtlačné hrdlo 6/4".

+ ďalšie
Kód: 178/100

Čerpadlá na vodu

V kategórii čerpadlá na vodu máme práve teraz na cerpadlakošice.sk celkom 91 produktov.

#ShowMore#

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať na cerpadlakosice.sk

➡️Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme čerpadlám
➡️Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
➡️Máme individuálny prístup k zákazníkovi
➡️Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké 
➡️Na všetky značkové čerpadlá ponúkame náhradné diely
 

Predávame len osvedčené čerpadla na vodu od renomovaných výrobcov Pedrollo, Omnigena, Sette, Grundfos, Sigma, Vodoley. Naše vodné čerpadla sú konštruované tak, aby vydržali. Máte tak istotu , že vám čerpadlo bude slúžiť dlho. 

 

» Ak hľadáte lacné produkty pozrite si kategóriu lacné čerpadlá na vodu
» Potrebujete produkt na polievanie? Pozrite si kategóriu čerpadlá do studne na polievanie
» Ak hľadáte kvalitné produkty pozrite si kategóriu kvalitné čerpadlá
» Produkty małých rozmerov nájdete v kategórii malé čerpadla
» Produkty na čistenie studní hľadajte v kategórii čerpadlá na čistenie studne

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi