Samonasávacie a záhradné čerpadlá EBARA

Samonasavacie čerpadlo je typ povrchového čerpadla, ktoré dokáže čerpať vodu z hĺbky až 8 metrov.  Samonasavacie čerpadlá sa používajú najmä na zásobovanie vodou pre domy, záhrady alebo malé staveniská. Sú tiché a výkonné a môžu pracovať aj s horúcou vodou do 90°C.

Dnešné samonasávacie čerpadla majú menšiu spotrebu energie, hmotnosť a nižšiu hlučnosť. Ich kvalitná konštrukcia zabezpečí dlhú prevádzku bez väčších porúch.

#ShowMore#

 

Samonasávacie čerpadlá

Samonasávacie čerpadlá sú univerzálne a možno ich použiť na rôzne účely vrátane umývania vozidiel a čerpania čistej vody z rybníkov, studní a vrtov. Samonasávacie čerpadlá sú vhodné aj na čerpanie vody z menších hĺbok a na zvyšovanie tlaku v domácnostiach.

K dispozícii je široký sortiment čerpadiel z liatiny a nehrdzavejúcej ocele. Samonasávacie  vodné čerpadlá sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a životnosťou. Ak vodné čerpadlo nie je samonasávacie , je potrebné zabezpečiť trvalé zaliatie prívodného potrubia. 

Samonasávacie čerpadlo Pedrollo

Samonasávacie čerpadlá a výška sania

Samonasávacie čerpadlo je typ povrchového čerpadla, ktoré dokáže čerpať vodu z hĺbky len 8 metrov, nie viac. Samonasávacie čerpadlo má zabudovaný ejektor, ktorý vytvára podtlak a umožňuje prekonávať prerušenie vodného stĺpca alebo prítomnosť vzduchu a plynov v kvapaline. 

 

Záhradné čerpadlá

Záhradné čerpadlá sú vhodné na prepravu vody z rôznych zdrojov, ako sú jazerá, studne alebo dažďové barely. Oba typy čerpadiel majú svoje výhody a nevýhody, ktoré je potrebné brať do úvahy pri výbere toho správneho pre vaše potreby.

Záhradné čerpadlo je zariadenie, ktoré slúži na čerpanie vody z rôznych zdrojov, ako sú studne, nádrže alebo sudy. 

 

Ako vyspádovať sacie potrubie čerpadla

Sklon sacieho potrubia od čerpadla k studni by mal byť min 2%. Ak sacie potrubie nemá správny sklon a čerpadlo nie je dostatočne naplnené vodou, čerpadlo nemusí čerpať vodu zo studne. 

Pri správnej inštalácii a po zavodnení hydrauliky čerpadla (aj sacieho potrubia) bude čerpadlo automaticky čerpať vodu v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak je potrubie zalomené alebo prasknuté, vaše čerpadlo nemusí čerpať dostatok vody. Chybné nasávacie potrubie sa vyznačuje žiadnym, alebo len obmedzeným nasávaním vody, zvýšenou hlučnosťou, zníženým výkonom čerpadla a dokonca aj jeho poškodením

 

Obežné koleso samonasávacieho čerpadla

 

Materiál obežného kolesa čerpadla

Materiál obežného kolesa čerpadla je dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje jeho výkon a životnosť. Obežné koleso čerpadla je súčasťou, ktorá prenáša energiu z motora na tekutinu a zabezpečuje jej pohyb. 

Materiál obežného kolesa musí byť odolný voči opotrebeniu, korózii, teplote a tlaku. Zároveň musí mať nízku hmotnosť a dobré mechanické vlastnosti. 

Pri výbere povrchového a záhradného čerpadla je potrebné brať do úvahy jeho výkon, tlak, prietok a materiál obežného kolesa.

 

Výhody samonasávacieho čerpadla

Samonasávacie čerpadlo má jednoduchú konštrukciu, takže na jeho spustenie nemusíte byť odborníkom. Má tiež nízku úroveň hluku čo je ideálne pre každého, kto má technickú miestnosť blízko izieb. Záhradné čerpadlo má rukoväť, ktorá uľahčuje jeho premiestňovanie. A v neposledom rade vám samonasávacie čerpadlo dáva možnosť namontovať filter mechanických nečistôt pred čerpadlo , alebo celú domácu vodáreň. Dobrý prístup k čerpadlu využije každý záhradkár na záhrade.

Samonasávacie čerpadlo Grundfos JP5

 

Výhody záhradného čerpadla

Záhradné čerpadlo má vysoký výkon a účinnosť a dokáže preniesť vodu aj na dlhé vzdialenosti. Záhradné čerpadlo na polievanie je šikovné, mobilné a ľahko sa pripojí k elektrickej sieti.

Čerpadlo na záhradu sa používa na zavlažovanie trávnikov, kvetinových záhonov alebo na prevádzku záhradných spŕch a postrekovačov.

 

Pri výbere samonasávacieho čerpadla je dôležitým parametrom vzdialenosť čerpadla od hladiny vody

Treba mať na pamäti, že samonasávacia schopnosť čerpadiel je maximálne 8m.To znamená, že výškový rozdiel medzi čerpadlom a výškou vodnej hladiny nesmie byť väčší ako 8m.Zmerajte vzdialenosť medzi vodnou hladinou a sacou častou  samonasavacieho čerpadla. To je vaša sacia výška.

 

Chráňte čerpadlo pred nepriaznivým počasím

Samonasávacie vodné čerpadlo by malo byť umiestnené na chladnom a suchom mieste, kde nebude pršať, ale stále bude mať optimálne vetranie. Čerpadlo udržujte v suchu. Chráňte ho pred priamym slnečným žiarením a dobre ho vetrajte, aby sa neprehrialo alebo nezaplavilo.

 

Často kladené otázky (FAQ)

 • Vytiahne samonasávacie čerpadlo vodu aj z hĺbky 10m? Nie nevytiahne. Samonasávacie a povrchové čerpadlá sú schopné nasávať vodu len z hĺbky 8m
 • Čerpadlo ma výtlak 50m.Koľko je to barov? Je to 5Bar
 • Potrebuje čerpadlo na vodu aj tlakovú nádobu? Pokiaľ chceme aby fungovalo ako domáca vodáreň, tak áno potrebujeme
 • Stačí mi k čerpadlu len tlakový spínač? Nie nestačí. Opäť tu platí. Ak chcem čerpadlo používať ako domácu vodáreň. Potrebujeme tlakovú nádobu pre jeho správnu funkciu.
 • Môže ísť čerpadlo "na sucho"? Čerpadlo nesmie ísť na sucho. Inak dôjde k jeho poškodeniu
 • Môžem čerpadlo používať na zavlažovanie a polievanie záhrady , keď nemám tlakovú nádobu a tlakový spínač? Áno môžete. Využijete plný potenciál čerpadla. Po ukončení polievania, ho budete musieť vždy vytiahnuť zo zásuvky.

 

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať samonasávacie čerpadlá v Košiciach

 • Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme samonasávacím čerpadlám
 • Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
 • Máme individuálny prístup k zákazníkovi
 • Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké
 • Na všetky značkové čerpadlá ponúkame náhradné diely a pozáručný servis

Samonasávacie čerpadlá - osvedčené značky

Náš typ

Vedeli ste že naším najlepším povrchovým a záhradným čerpadlom na záhradu je Gude JG 3100.
Ak máte ďalšie otázky, kliknite na náš Blog Čerpadlá Košice.

 

 

2 položiek celkom
Samonasavacie cerpadlo Ebara AGA 0.75
€177

Samonasávacie čerpadlo na vodu Ebara AGA 0.75 M 230V - Výtlak 47m, Prietok 50l/min, Výkon 550W, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 1", Sacie hrdlo 1"

Kód: 415
Samonasavacie cerpadlo ebara jexm 120 (1)
€285

Samonasávacie čerpadlo na vodu Ebara JEXM 120 230V - Výtlak 50m, Prietok 60l/min, Výkon 880W, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 1", Sacie hrdlo 5/4"

Kód: 418

Samonasávacie a záhradné čerpadlá

V kategórii samonasávacie záhradné čerpadlá máme práve teraz na cerpadlakosice.sk celkom 10 produktov.

#ShowMore# 

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať na cerpadlakosice.sk

 • Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme čerpadlám
 • Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
 • Máme individuálny prístup k zákazníkovi
 • Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké
 • Na všetky značkové samonasávacie čerpadlá ponúkame náhradné diely
 
Predávame len osvedčené čerpadla na vodu od renomovaných výrobcov Pedrollo, Omnigena, Sette, Grundfos, Sigma, Vodoley. Naše vodné čerpadla sú konštruované tak, aby vydržali. Máte tak istotu , že vám vodárnička bude slúžiť dlho. 
 

Samonasávacie a záhradné čerpadlá – osvedčené značky

 

 
» Ak hľadáte lacné produkty pozrite si kategóriu lancné čerpadlá
» Potrebujete produkt na 230v pozrite si kategóriu čerpadlá na 230V
» Ak hľadáte kvalitné produkty pozrite si kategóriu kvalitné samonasávacie čerpadlá
» Produkty małých rozmerov nájdete v kategórii malé čerpadlá
» Produkty na záhradu hľadajte v kategórii záhradné čerpadlá

 

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi