Ponorné čerpadlá do studne VODOLEY

Ponorné čerpadlá do studne sú určené na čerpanie  neagresívnej  chemicky a  mechanicky čistej vody. Ponorné čerpadlá do studne môžete využiť všade tam, kde povrchové čerpadla už nie sú schopné vďaka svojej sacej výške (8m) čerpať vodu. Ponorné čerpadlo do studne je výhodnejšie aj z dôvodu tichej prevádzky.

#ShowMore#

Použitie : Ponorne čerpadlo do studne je možné využiť pre čerpanie vody z vrtov, studní, v domácnostiach alebo záhradkách. Základným predpokladom spoľahlivého chodu čerpadla je dostatočne výdatný zdroj čistej vody bez prímesí piesku a nečistôt.

Výhody ponorného čerpadla do studne

Čerpadlá do studne a vrtu majú obyčajne kvalitnejšie prevedenie v porovnaní s povrchovými čerpadlami. V studni musia vydržať roky. Sú z nerezovej ocele a hmotnosť zariadenia je aj 20kg. Sú výkonnejšie a majú väčší výtlak a prietok  Ponorné čerpadlo v studni nepočujete. Nemusíte sa obávať ranného vstávania ak niekto v dome pustí vodu. Odstredivé čerpadlá na 230V  majú nižšiu spotrebu elektrickej energie ako povrchové a záhradné čerpadlá. Ponorné čerpadlo je trvalo ponorené vo vode. Nehrozí jeho zamrznutie.

Vyberáme ponorné čerpadlo 

Pri výbere ponorného čerpadla do studne musíme brať v úvahu hĺbku studne a priemer vrtu. Pri studni hlbokej 20m potrebujeme čerpadlo s výtlakom minimálne 70m. Dávajte pozor na hrdlo čerpadla. Na pripojenie používajte rovnaký priemer rúry ako je hrdlo čerpadla. Inak redukujete prietok čerpadla. A nedosiahnete požadovaný výkon.

Na zavesenie čerpadla do studne vždy požívajte závesné lanko, alebo závesné zariadenie - nie z nerezovej ocele.

Na čo by ste mali myslieť skôr ako spustíte čerpadlo do studne

  • Ak máte vretenové čerpadlo , nezabudnite zaliať chladiaci obal motora čistou vodou.
  • Nikdy nedávajte ponorné čerpadlo až na dno. Došlo by k poškodeniu motora čerpadla vplyvom trenia. Alebo by mohlo nasať neprimerané množstvo piesku. Vtedy dôjde k poškodeniu hydrauliky čerpadla.
  • Dbať na dostatočnú elektrickú ochranu. Obzvlášť platí pri 3 fázových motoroch.
  • Dodržať maximálny ponor čerpadla a max. dĺžku nepretržitej činnosti a pracovnú polohu čerpadla.
  • Vretenové čerpadlá nespúšťať s uzatvoreným ventilom na výtlačnom potrubí. Na rozdiel od odstredivých čerpadiel hrozí nárast tlaku a poškodenie systému.

Ako umiestniť čerpadlo do studne

Pred tým ako spustite čerpadlo do studne, nezabudnite zapojiť elektrický kábel. Čerpadlo celé ponorte do vody, aby bolo dostatočne chladené vodou. Umiestnite čerpadlo tak, aby pri čerpaní vody nevírilo piesok a nečistoty v studni. Umiestnite čerpadlo aspoň 1m od dna. Zaveste ponorné čerpadlo na nehrdzavejúce lanko, alebo závesné zariadenie. Pri spúšťaní , nikdy nechytajte za elektrický kábel.

Náš typ

Vedeli ste že naším najlepším ponorným čerpadlom na záhradu je Skm 100V Vodoley
Najlepšie čerpadlo na vodu zo suda je Gude GS 1103 Pi
Ak máte ďalšie otázky, kliknite na náš Blog aké čerpadlo do studne
Ak hľadáte kvalitné ponorné čerpadlo pozrite si naše ponorné čerpadla do studne Noria
5 položiek celkom
Ponorné čerpadlo Vodoley BCPE 0,5-63U
€365

Ponorné čerpadlo do vrtu VODOLEY BCPE 0,5-63U 230V - Výkon motora 1270W, Prietok 60l/min, Výtlak 90m, Napätie 230v, Dĺžka el. kábla 30m, Maximálna hĺbka ponoru pod hladinu 20m

Kód: 157
Ponorné čerpadlo Skm 100V Vodoley
€146,40

Ponorné čerpadlo do studne - Výkon motora 550W, Výtlak 48m, Prietok 24 l/min, Napätie 230V, Ponor pod hladinu max 30m, Prívodný kábel 25m.

Kód: 151
Ponorné čerpadlo Skm 150V Vodoley
€207

Ponorné čerpadlo na vodu - Výkon motora 1100W, Výtlak 90m, Prietok 33 l/min, Napätie 230V, Dĺžka elektrického kábla 40m, Maximálny ponor pod hladinu 30m.

Kód: 148
Ponorne čerpadlo Vodoley BCPE 0,5-50U
€325

Ponorné čerpadlo do studne a vrtu - Výkon motora 970W, Prietok 60l/min, Výtlak 75m, Napätie 230v, Dĺžka el. kábla 30m, Maximálna hĺbka ponoru pod hladinu 20m

Kód: 124
Ponorné čerpadlo Vodoley BCPE 0,5-40U
€295

Ponorné čerpadlo do studne - Výkon motora 720W, Prietok 60l/min, Výtlak 60m, Napätie 230V, Maximálny ponor pod hladinu 20m, Dĺžka elektrického kábla 30m

Kód: 109

Ponorné čerpadlá do studne

#ShowMore#

Čo znamená dopravná výška ponorného čerpadla?

Dopravná výška čerpadla je miesto, kam čerpadlo vytlačí vodu. Udáva sa v metroch. Maximálna dopravná výška H-max znamená maximálnu možnú mieru výtlaku čerpadla. Technicky je pri takejto výške už nulový prietok.

Čo znamená údaj Q max čerpadla?

Q max alebo maximálny prietok, je množstvo vody prečerpané čerpadlom za 1 minútu. Prietok čerpadla sa udáva v litroch. Nesmieme zabudnúť , že sa jedná o maximálny prietok  na hrdle čerpadla. Nie v dome.

Príklad z praxe

Studňa je hlboká 20M a ponorné čerpadlo má prietok 60 l/min, výtlačná výška je 70M.Takže hore na studni už máme stratu 20m (2Bar) a budeme mať stratu aj  v prietoku. Stratu v prietoku vyrátame podľa krivky čerpadla. V tomto prípade by bola strata cca 10L.Takže už je prietok 50L/min a nie 60L/min.

Vyberáme čerpadlo do studne podľa prietoku

S prietokom do 30L/min postačuje na záhradky a chaty a bežné polievanie. Ak ma čerpadlo prietok 40-50L/min napojíte rodinný dom s niekoľkými tryskami na záhrade. Prietok 60L/min bude postačovať na postrekovanie a polievanie futbalového ihriska

Aká je miera znečistenia vody v studni

Z čoho sú vyhotovené čerpadlá

  • Čerpadlá z plastu nájdeme pri kalových drenážnych čerpadlách ktoré používame menej často a nie sú trvale ponorené vo vode.
  • Čerpadlá z nerezovej ocele, alebo z liatiny sú ideálne pre trvalú prevádzku v septiku, alebo na prečerpávanie vody zo studne.

Čerpadlá na vodu a ich delenie

Ak máte ešte ďalšie otázky, kliknite na náš Blog Čerpadlá Košice

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi