Kalové drenážne čerpadlá na špinavú vodu

Kalové drenážne čerpadlá na špinavú vodu sú jednoduchšej konštrukcie. Hriadeľ čerpadla je prevažne utesnená  iba guferom ( nie mechanickou upchávkou).Sú určené na čerpanie mierne znečistenej vody s nečistotami 3-5mm (odčerpanie zatopených priestorov, bazénov a pod.). Čerpadlá tohto typu sú prevažne vyrobené z plastu a nie sú určené na čerpanie septikov.

Na špinavú vodu sú drenážne čerpadlá ideálne, ale nie na septik a žumpu.

#ShowMore#     

Kalové drenážne čerpadlo a jeho využitie

Kalové drenážne čerpadlo nie je určené na septik. Čerpadlá majú menší sací otvor aby nenatiahli veľké nečistoty. Aby do čerpadla nevnikli príliš veľké nečistoty sú tieto čerpadlá sú často vybavené nerezovou mriežkou.

Tieto čerpadlá sú určené na čerpanie špinavej a silne znečistenej vody zo studní, potokov a rybníkov

Plavákový spínač a jeho funkcia pri prečerpávaní vody

Plavákový spínač chráni drenážne čerpadlo proti poškodeniu  v prípade, že vo vašej studni alebo nádrži už nie je dostatočné množstvo vody. Pri poklese hladiny vody plavákový spínač automaticky odpojí čerpadlo od elektrického prúdu. Našim obľúbeným čerpadlom s plavákom je  kalové čerpadlo na špinavú vodu Sette Drain 750V

Možno práve toto, je to správne čerpadlo pre vás.

Dôležitý parameter pri výbere drenážneho čerpadla na špinavú vodu je veľkosť pevných častíc

Niektoré ponorné kalové drenážne čerpadlá vedia odčerpať nečistoty a špinavú vodu až na 3mm.Tento typ čerpadiel je stavaný na odčerpávanie špinavej a zakalenej vody z jazierok a podobne. Veľkosť pevných častíc je do 2cm. Ojedinele do 3cm Štandardne majú tlak len 0,5 - 0,8Bar. Preto nie sú vhodné na polievanie a zavlažovanie trávnikov.

Ak hľadáte silné tlakové čerpadlo skúste sa pozrieť napríklad na naše ponorné čerpadlá do studne, alebo povrchové a záhradné čerpadlá. Na polievanie potrebujete mať tlak aspoň 3bary. 

Čo znamená výtlačná výška

Kalové drenážne čerpadlo nám bežne poskytne výtlačnú výšku od 5-10m. Čo to znamená? Výtlačná výška udáva do akej výšky môžeme čerpať vodu. Pod týmto údajom myslíme vzdialenosť od sacej časti čerpadla po výtlačné miesto. V našej ponuke nájdete špeciálne drenážne kalové čerpadlo s výtlakom až 30m HC 32-0,75 Alfapumpy.

Ako hlboko môžeme ponoriť kalové drenážne čerpadlo

Tento údaj vždy nájdete v priloženom záručnom liste. Neodporúčame ponoriť čerpadlo hlbšie ako uvádza výrobca, ináč dôjde k jeho poškodeniu a skráteniu životnosti. Nie vplyvom prostredia, ale z dôvodu nadmerného výkonu ktorý musí čerpadlo prekonať pri prečerpávaní vody.

Pri výbere kalového čerpadla na špinavú vodu nezabúdajte na obsah piesku a štrku.

Kalové drenážne čerpadlá sú svojou konštrukciou pripravené odčerpať väčšie množstvo vody s obsahom piesku do 0,5cm.Vo výnimočných prípadoch do 1,5cm.Ich nasávacie otvory môžu byť väčšie. To však neznamená , že môžem čerpať kamene o veľkosti 2cm. Malé kalové drenážne čerpadlá na domáce použitie majú priechodnosť do 0,5cm. Veľké a ťažké kalové čerpadla na septik majú priechodnosť aj 3cm.

 

Neviete ktorý produkt je pre vás ten správny? Zavolajte nám, radi vám poradíme na tel. čísle +421 903 630 786

3 položiek celkom
Kalove-cerpadlo-Alko-Drain-12000-Comfort
€105

Kalové čerpadlo na špinavú vodu - Výkon 850W, Výtlak 10m, Prietok 200l/min, Napätie 230V, Veľkosť pevných častíc do 30mm

Kód: 436
Kalove cerpadlo AL-KO TWIN 11000 Premium
€123

Kalové čerpadlo -  Príkon: 750 W, Maximálna hĺbka ponoru: 7 m, Maximálny výtlak: 10 m, Maximálny prietok 13000 l/h, Max. veľkosť častíc 20 mm.

Kód: 484
Kalove-cerpadlo-AL-KO-Drain-20000
€212,50

Kalové čerpadlo na špinavú vodu - Výkon 1300 W, Prietok 333 l/h, Výtlak 10m, Napätie 230V, Veľkosť nečistôt max 38mm, Hmotnosť 8kg

Kód: 445
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi