TLAKOVÁ NÁDOBA NORIA APT 100L VERTIKAL

Neohodnotené
Značka: NORIA
€255
Objednané

Tlakové nádoby APT a APTH membránového typu sa používajú v domácnosti, v poľnohospodárstve aj v priemysle. Sú vhodné na zvyšovanie tlaku vody, prepravu vody, alebo ako zásobníky vody. Maximálny pracovný tlak je 10 barov a maximálna teplota vody je 90⁰C. Na nádobu výrobca poskytuje záruku 5 rokov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis

Vlastnosti tlakovej expanznej nádoby s kvalitnou butylovou membránou:


Vonkajší povrch tlakových expanzných nádob APT a APTH je ošetrený epoxidovým antikoróznym nástrekom. Vnútri nádoby sa nachádza polypropylénová vložka a vysoko kvalitná butylová membrána oddeľujúca čerpanú kvapalinu od stlačeného vzduchu. Na zabránenie korózie je na vstupe použité pripojenie z nerezovej ocele. Vzduchový ventil je zakrytý plastovým krytom. Pre zaistenie spoľahlivosti je u všetkých nádob vykonaná tlaková skúška a nádoby sú prednastavené na tlak 2 bary

Vertikálne modely APT s objemom 58, 80 a 100l sú vybavené plastovou základňou a nerezovým 1“ pripojením. Modely s objemom 130, 160, 235 a 305l sú vybavené oceľovou základňou a nerezovým 1“1/4 pripojením. Horizontálne modely APTH sú vybavené plastovou základňou a nerezovým 1“ pripojením.

 

Funkcie tlakovej nádoby:

Oceľová tlaková expanzná nádoba je rozdelená butylovou membránou na dva oddelené priestory. Jeden priestor je určený pre vodu - v tomto priestore sa nachádza polypropylénová vložka s nerezovým vstupom pre prívod vody. Druhý, plynový priestor, je naplnený stlačeným vzduchom s pretlakom, ktorý zodpovedá hydrostatickému tlaku vodovodnej sústavy.

Tento pružný plynový vankúš umožňuje zmeny objemu vody vo vodovodnej sústave. S klesajúcim objemom vody sa zväčšuje vzduchový priestor v tlakovej nádobe a vo vodovodnej sústave klesá tlak. Dočerpávanie vody do tlakovej nádoby je potom riadené pripojeným tlakovým spínačom.

 

Návod k používaniu tlakových nádob NORIA

Technické parametre tlakových nádob NORIA

Dodatočné parametre

Kategória: Tlakové nádoby
Hmotnosť: 17 kg

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie