SIGMA 32-SVA 2 LM-95

Kód: 169
Neohodnotené
Značka: SIGMA PUMPY
€233
Skladom
Možnosti doručenia

Samonasávacie čerpadlo 32 SVA 2LM 95 - prírubové, je určené na čerpanie vody do 90°C bez mechanických nečistôt. Čerpadlo je vhodné na zásobovanie domácností , zavlažovanie zo studní a iných zdrojov čistej vody bez mechanických prímesí. Rokmi overená kvalita a odolnosť. Dvojstupňové čerpadlo je v prevedení s lojovou šnúrou.

Detailné informácie

Podrobný popis

SIGMA 32-SVA 2 LM-952:

Čerpadlo 32 SVA je prírubove. Bez nožiek. Je určené len na prírubu !

Popis:

Čerpadlá rady SVA sú rotačné, horizontálne, samonasávacie a sú konštruované pre priame spojenie s hnacím motorom. Čerpadlo sa skladá zo sacieho a výtlačného telesa, sacie a výtlačné vložky, telesá ložiská, veka upchávky, hriadele s obežným okolo, z klzného púzdra a guličkového ložiska. Hrdlo sacieho telesa je umiestnené nad osou čerpadla tak, aby čerpadlo bolo stále zaplnené čerpanou kvapalinou. Sacie teleso je opatrené odvzdušňovacou a vypúšťacou zátkou. Výtlačné hrdlo je usporiadané vo výtlačnom telese vertikálne.

Materiálové prevedenie čerpadla 32SVA:

Sacie a výtlačné teleso, sacie a výtlačné vložky, teleso ložiská, veko ložiská – šedá liatina
Obežné kolesá – mosadz
Hriadeľ – konštrukčná alebo nehrdzavejúca oceľ
Klzné puzdro - spekaný kov
Mäkká lojová šnúra – materiál podľa čerpanej kvapaliny
Mechanická upchávka - materiál podľa čerpanej kvapaliny.

Technické parametre čerpadla:

Výrobca: SIGMA PUMPY
Použitie čerpadla 32SVA:  na zavlažovanie, zásobovanie obytných domov a chát
Hmotnosť (kg):17,5
Výtlak čerpadla (m):90
Sacia schopnosť  (m):8
Maximálny prietok (l/min):69
Príkon čerpadla (kW):  1,5
Prevedenie čerpadla - napätie (V): 400
Materiál čerpadla: liatina obežné koleso-mosadz
Záruka: 2 roky

 

 

Čo by ste mali urobiť pri montáži a inštalácii čerpadla:

1. Základňa čerpadla musí byť dostatočne pevná, aby absorbovala akékoľvek vibrácie motora, a čerpadlo musí byť k základni pevne priskrutkované.
2. Odporúča sa zabezpečiť primeraný odvodňovací systém, aby sa zabránilo poškodeniu v prípade úniku vody, najmä pri vnútorných inštaláciách. V prípade vonkajšej inštalácie musí byť systém uzavretý v kryte odolnom voči poveternostným vplyvom, a zároveň dostatočne vetraný, aby sa zabezpečil odvod tepla z motora čerpadla.
3. Čerpadlo by malo byť nainštalované čo najbližšie k zdroju vody.
4. V prípade pripojenia k ohrievaču vody musí byť medzi čerpadlom (vypúšťacím potrubím) a ohrievačom vody nainštalovaný spätný ventil, aby sa zabránilo spätnému toku vysokotlakovej pary. Podtlak na vstupe je potrebný aj na zabránenie kavitácii.
5. Ak nie je k dispozícii zdroj vody, odporúča sa čerpadlo vypnúť napriek tomu, že je vybavené funkciou vypnutia pri chode nasucho.
6. Aby ste zabránili poškodeniu nábytku, neinštalujte čerpadlo na strop, koberec alebo do blízkosti elektrických zariadení; ak je nainštalované vonku, musí byť zakryté v prostredí chránenom pred mrazom a výbuchom.
7. Ak je vodáreň na zimu vyradená z prevádzky, musí sa vodáreň odpojiť od elektrickej siete a voda sa z čerpadla vypustí pomocou vypúšťacej zátky.

 

Sacie potrubie čerpadla:

1.Sacie potrubie by malo byť čo najkratšie a najpriamejšie, s minimálnym počtom ohybov. Vnútorný priemer sacieho potrubia musí byť rovnaký alebo väčší ako priemer sacieho pripojenia na čerpadle.
2. V prípade sacích výšok nad 4 metre musí mať sacie potrubie väčší priemer ako sacie pripojenie na čerpadle.
3. Ochranný gumový povlak, ktorý sa nachádza v stredoch prírubových tesnení na saní/odtoku, sa musí pred inštaláciou odstrániť.
4. Dávajte pozor, aby sa do čerpadla nedostali žiadne cudzie predmety (zvyšky lepidla, nečistoty, piesok atď.), inak čerpadlo nebude správne fungovať. 
5. Spoje potrubia musia byť starostlivo osadené , aby sa zabránilo netesnostiam. Netesnosť v sacom potrubí spôsobí stratu sacieho výkonu čerpadla a netesnosť vo výtlačnom potrubí spôsobí časté zapínanie a vypínanie čerpadla, a to aj v situáciách, keď sa z výtlačného potrubia neodčerpáva žiadna voda.
6. Spojenie medzi sacím potrubím a čerpadlom musia byť vzduchotesné a sacie potrubie musí byť umiestnené tak, aby sa skláňalo smerom nahor alebo aby bolo vodorovne s čerpadlom (aby sa zabránilo vzniku vzduchových bublín).
7. Pri inštalácii nasávacieho potrubia by sa mala na nasávacie potrubie nainštalovať spätná klapka pod hladinou vody.
Ak sa ako sacie potrubie používa hadica, musí byť nestlaćiteľná. Aby sa minimalizoval tlakový spád, musí mať výstupné potrubie aspoň rovnaký priemer ako vstupné potrubie na čerpadle.

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Povrchové a záhradné čerpadlá
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 17 kg