Povrchové a záhradné čerpadlá

7 položiek celkom
csette garden 800 230v 50lmin 40hm 15
€93

Samonasávacie záhradné čerpadlo vhodné na každodenné použitie .Sette Garden je určené na polievanie trávnikov a záhrad.

Kód: 292
Gude JG 3100 Záhradné čerpadlo jg 3100
€65

Samonasávacie čerpadlo na vodu  Gude JG 3100 vhodné pre zavlažovanie, polievanie trávnikov, vypúšťanie bazénov.

Kód: 289
32 SVA 2LM 95
€233

Samonasávacie čerpadlo 32 SVA 2LM 95 - prírubové, je určené na čerpanie vody do 90°C bez mechanických nečistôt. Čerpadlo je vhodné na zásobovanie domácností , zavlažovanie zo studní a iných zdrojov čistej vody bez mechanických prímesí. Rokmi overená kvalita a odolnosť. Dvojstupňové čerpadlo je v...

Kód: 169
sva patkove provazec
€233

Samonasávacie čerpadlo na vodu 32 SVA 2LM 90 je určené na čerpanie vody do 90°C bez mechanických nečistôt. Čerpadlo je vhodné na zásobovanie domácností , zavlažovanie zo studní a iných zdrojov čistej vody bez mechanických prímesí. Rokmi overená kvalita a odolnosť. Dvojstupňové čerpadlo je v...

Kód: 154
OMNIGENA JET 100A
€105

Samonasávacie liatinové čerpadlo na vodu JET 100 A je vhodné na nepretržitú alebo prerušovanú dodávku čistej vody bez mechanických nečistôt do teploty 35°C. 

Kód: 145
Šamonasávacie čerpadlo SETTE JET 900
€147,70

Samonasávacie liatinové čerpadlo SETTE JET 900 na nepretržitú alebo prerušovanú dodávku vody do 35°C, 

Kód: 142
PEDROLLO JSWm 2A
€228,80

Samonasávacie liatinové čerpadlo na vodu Pedrollo JSWm 2A s mosadzným obežným kolom. Masívne liatinové prevedenie zaisťuje dlhú životnosť čerpadla.

Kód: 139

Povrchové a záhradné čerpadlá na vodu sú zvlášť vhodné pre domáce vodárne, zavlažovanie záhrad, čerpaním vody z jazierok, cisterien, vrtov a pod.. Umývanie dopravných prostriedkov a všeobecné pre čerpanie čistej vody. Povrchové a záhradné čerpadlá sú  ďalej vhodné na čerpanie vody z menších hĺbok  a na zvyšovanie tlaku v domácnostiach. V ponuke máme širokú ponuku liatinových a nerezových čepadiel. Samonasávacie čerpadlá sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a odolnosťou. Pokiaľ čerpadlo na vodu nie je samonasávacie , je potrebné zabezpečiť trvalé zaliatie prívodného potrubia.

Spádovanie sacieho potrubia od čerpadla k studni by malo byť min 2%. Ak nemáme správne vyspádovanie, sacie potrubie sa nedá úplne zavodniť a čerpadlo nemusí byť schopné nasať vodu zo studne. Pri správnej inštalácii a po zavodnení hydrauliky čerpadla (aj sacieho potrubia) samočinne za niekoľko sekúnd nasaje čerpadlo vodu. Chybné prevedené sacie potrubie sa prejavuje nenasávaním, alebo iba obmedzeným nasávaním vody, zvýšenou hlučnosťou, zníženým výkonom čerpadla až jeho poškodením.

Výhody povrchového čerpadla: jednoduchá konštrukcia, energetická úspornosť a nízka hlučnosť.

V ponuke nájdete čerpadla od výrobcov SIGMA, EBARA, PEDROLLO, SETTE, OMNIGENA, GRUNDFOS, OBI, GUDE