Čerpadlá EBARA

Čerpadlá (čerpadlo) , veľký výber podľa rôznych parametrov a filtrov. Poradíme s výberom od pondelka do soboty ✔️ Ponúkame kvalitné a lacné produkty od overených značiek Omnigena, Vodoley Noria. Čerpadlá máme za skvelé ceny ✔️ Prezrite si akcie a zľavy, možno nájdete to čo hľadáte. Sme overený obchod v Košiciach už 17 rokov

4 položiek celkom
Samonasavacie cerpadlo Ebara AGA 0.75
€177

Samonasávacie čerpadlo na vodu Ebara AGA 0.75 M 230V - Výtlak 47m, Prietok 50l/min, Výkon 550W, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 1", Sacie hrdlo 1"

Kód: 415
Drenazne-kalove-cerpadlo-ebara-best-optima-ma
€262,90

Drenážne kalové čerpadlo na špinavú - Výtlak max 7,5m, Prietok max. 150 l/min, Napätie 230V, Príkon 430W, Pripojovací kábel 10m, Výtlačné hrdlo 5/4".

Kód: 127
Samonasavacie cerpadlo ebara jexm 120 (1)
€285

Samonasávacie čerpadlo na vodu Ebara JEXM 120 230V - Výtlak 50m, Prietok 60l/min, Výkon 880W, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 1", Sacie hrdlo 5/4"

Kód: 418
Samonasavacie cerpadlo na vodu Ebara JEXM 150 230V
€359

Samonasávacie čerpadlo na vodu Ebara JEXM 150 230V - Výtlak 59m, Prietok 70l/min, Výkon 1100W, Napätie 230V, Výtlačné hrdlo 1", Sacie hrdlo 5/4"

Kód: 534

Čerpadlá

Čerpadlá sú elektrické zariadenia ktoré slúžia na prenášanie tekutín alebo plynu z jedného miesta na druhé. Podľa spôsobu činnosti môžeme rozdeliť čerpadla na dva základne typy: objemové a tlakové. Objemové čerpadla na vodu pracujú tak, že menia objem pracovnej komory a tým vytvárajú podtlak alebo pretlak v potrubí. Ponorné tlakové čerpadla pracujú tak, že pridávajú kinetickú energiu tekutine alebo plynu pomocou rotujúcej lopatky alebo obežného kolesa. Podľa použitia môžeme rozdeliť čerpadla na ďalšie kategórie, napríklad: ponorné, kalové, membránové, sanitárne, cirkulačné a iné.

 

Výber správneho čerpadla na vodu závisí od vašich požiadaviek a potrieb

 1. Na čo chcem čerpadlo využívať a čo s ním chcem prečerpávať.
 2. Ako ďaleko bude potrebné dopraviť prečerpávanú tekutinu.
 3. V akom množstve a v akom objeme potrebujem prečerpať vodu.
 4. Za aký čas musíme dopraviť vodu, olej, naftu na určené miesto.

 

Tipy čerpadiel podľa použitia

Ponorné čerpadla do studne

 • Ponorné čerpadlo môžete osadiť takmer do každej studne alebo vrtu. Dôležité sú jeho parametre. Výtlačná výška a prietok.
 • Čerpadlá na rodinný dom poskytujú min výtlačnú výšku 60m .Čo je ideálny parameter pre studňu hlbokú 5-10m.
 • Majú kvalitnú nerezovú, alebo liatinovú  konštrukciu. Sú ideálne na polievanie vďaka silnému tlaku aj 8Bar. 
 • Ponorné čerpadlo do studne je konštruované tak , aby bolo trvale ponorené vo vode. 

 

Hlbinné čerpadla na vodu

 • Hlbinné čerpadlá na vodu zo studne studne sú výkonné ponorné čerpadlá, ktoré dokážu čerpať vodu aj z hlbokých studní a vrtov. Štandardne ponúkajú vysoký výkon s vysokou výtlačnou výškou. Pri výbere hlbinného nezabúdajte na parametre ako výtlačná výška, prietok a maximálny ponor pod hladinu vody.

 

Čerpadlá do studne 400V

 • Tieto čerpadlá sú určené pre napájanie z trojfázovej siete a majú vysoký výkon a účinnosť. Čerpadlá do studne na 400V majú schopnosť čerpať vodu z väčších hĺbok ako čerpadlá s nižším napätím. Sú odolnejšie voči kolísaniu napätia a prehriatiu ako čerpadlá s nižším napätím. To zvyšuje ich životnosť a spoľahlivosť.

 

Tlakové čerpadlá

 • Tlakové čerpadlá na vodu sú zariadenia, ktoré sa používajú na prepravu vody z hlbokých studní alebo vrtov. Pri výbere ponorného čerpadla berte v úvahu hĺbku vŕtanej studne, priemer vrtu a jeho výdatnosť. S výberom tlakového čerpadla vám radi poradíme, tak nás neváhajte kontaktovať.

 

Vretenové čerpadlá

 • Vretenové čerpadlá na vodu fungujú na princípe vretena a statora. Vreteno (šnek) je vlnovitý kovový diel, ktorý sa otáča vo vnútri statora, vytvára dočasné komôrky pre vodu a  vytláča ju ďalej do systému. Hlavnou výhodou vretenových čerpadiel je výmena jednotlivých náhradných dielov hydrauliky ako stator , vreteno a hriadelka 

 

Čerpadlá na vodu do vŕtanej studne

 • Tieto čerpadlá sú ideálne pre užšie studne pretože sú charakteristické menším priemerom 70-80mm . V čerpadlách sú použité najmodernejšie technológie pre čerpanie vody. Vyberte si z našej ponuky ponorných čerpadiel od výrobcov Sette, Noria, Pedrollo, Ebara

 

Samonasávacie a záhradné čerpadlá 

 • Maximálna sacia schopnosť samonasávacích a záhradných čerpadiel je 8m. Z tejto hodnoty treba odrátať vzdialenosť čerpadla od studne a hĺbku od povrchu zeme k vodnej hladine. Výhodou samonasávacieho čerpadla je , že nie je vystavované nepriaznivému vplyvu vody ako ponorné čerpadlá. Motorová časť  čerpadla nesmie prísť do styku z vodou. Ináč dôjde k poškodeniu elektroniky.  ​Ak umiestnite filter na mechanické nečistoty pred samonasávacie čerpadlo, predĺžite tým jeho životnosť. 

 

Záhradné čerpadlá na vodu

 • Záhradné čerpadlá sú najlepšou voľbou ako vyriešiť zavlažovanie na chate , alebo záhrade. Čerpadlá na polievanie záhrady sú určené nie len na polievanie, ale môžete ich umiestniť do studne a čerpať s nimi čistú vodu. Tieto čerpadlá vám umožnia čerpať vodu aj zo studne hlbokej 10m 

 

Delenie čerpadiel na pitnú vodu podľa prietoku

 • Produkty s prietokom 20-30 l/min vám budú stačiť na chatku, alebo nenáročné polievanie záhrady
 • 40-50 l/min takéto čerpadlo zvládne zasobovať vodou celý dom
 • 60 l/min taký prietok využijete pre náročnejšie projekty a väčšie záhrad
 • Kalové čerpadlá na špinavú vodu zvládnu prečerpať 150l/min
 • 300l/min prečerpajú objemové a kalové čerpadla na septik

 

Ponorné kalové čerpadla do žumpy 

 • Kalové čerpadlo na septik prečerpáva kalnú vodu zo septiku do centrálnej kanalizácie. Sú veľké a ťažké. Sú vyhotovené z nerezovej ocele, alebo liatiny. Ponorné kalové čerpadlo nám umožňuje prečerpať hrubé nečistoty a kal. Kalové čerpadlá majú veľkú váhu aj 20kg. Vydržia hrubšie zaobchádzanie, vďaka svojej konštrukcii. Majú menši tlak okolo 8-12m , ale veľký prietok. Vďaka svojej masívnej konštrukcii vydržia aj hrubšie zaobchádzanie. 
   
 • Kalové čerpadlá na septik nám dávajú veľký prietok ale malý tlak. Čerpadlá do žumpy môžu byť vybavené rezacím nožom , alebo drvičom  Kalové čerpadlo s rezacím nožom na septik ma aj nerezový nôž ktorý je ľahko vymeniteľný.

 

Kalové drenážne čerpadlá na špinavú vodu

 • Kalové čerpadla na špinavú vodu majú menšiu hmotnosť ako kalové čerpadlá na septik. Čerpadlá sú najčastejšie vyhotovené z plastu a neobsahujú rezacie zariadenie alebo drvič. Kalové čerpadlá na špinavú vodu nie sú stavané na prácu v žumpe. Majú konštrukciu z plastu a menej výkonný motor.
 • Každý typ čerpadla má svoje výhody aj nevýhody a je vhodný pre určité účely a podmienky.

 

Kalové čerpadlá na septik a ich delenie podľa prietoku

 • Kalové čerpadlo je určené na čerpanie septiku a žumpy. Je ťažké (aj 20kg) a veľké, aby dlho vydržalo v žumpe. Kalové čerpadlo nie je určené na polievanie. Pretože nemá potrebný tlak. Má ohromný prietok aj 5-7 l/s. Špeciálne kalové čerpadlá aj viac.
 • Kalové čerpadlo na septik nie je hlbinné čerpadlo , preto by sa nemalo používať na polievanie. 
  180 l/min - je ideálne pre malé chatky, kde netrávime veľa času.
  300 l/min - postačuje na rodinný dom
  450 l/min - na stavby do výkopových jám a väčšie projekty

 

Čerpadlá na vodu a ich delenie podľa použitia

 • Ponorné čerpadlá do studne využijete na získanie vody zo studne či vrtu. Ponorné čerpadlo tlačí vodu do vaku tlakovej nádoby. Odtiaľ sa voda dostáva do rozvodu rodinného domu. 
 • Ponorné kalové čerpadlá do žumpy sa využíva k odčerpaniu kalu zo septiku , alebo môže chrániť šachty pred zaplavením. Pokiaľ hľadáte čerpadlo na prečerpanie vody zo záhradných jazierok, nádrží či bazénov, zamerajte sa na záhradné čerpadlá.
  Kalové drenážne čerpadlá na špinavú vodu  sa používaju pri čerpaní špinavej vody zo studni, bazénov a potokov.
 • Benzínove čerpadlá na vodu použijete ak nemáte prístup k elektrickej sieti. . Benzínové čerpadlá vám pomôžu s prečerpaním vody z rybníka či bazénov, ale aj pri odčerpávaní vody z pivnice. 
 • Prečerpávacie čerpadlá a stanice  (malé prečerpávacie stanice) môžete použiť tam, kde  nie je možne použiť  kalové čerpadlo. Výhodou prečerpávacieho zariadenia je jeho priame umiestnenie v miestnosti jeho a prevádzka bez údržby.
 • Samonasávacie a záhradné čerpadlá ( samonasávacie čerpadlá ) umožňujú sanie vody z max. 8 metrovej hĺbky. Ideálne umiestnenie pre povrchové čerpadlo je  priamo v dome. Samonasávacie čerpadlá sú súčasťou domácich vodár

 

Často kladené otázky(FAQ)

 • Vytiahne samonasávacie čerpadlo vodu aj z hĺbky 10m? Nie nevytiahne. Samonasávacie a povrchové čerpadlá sú schopné nasávať vodu len z hĺbky 8m
  Čerpadlo ma výtlak 50m.Koľko je to barov? Je to 5Bar
 • Potrebuje čerpadlo na vodu aj tlakovú nádobu? Pokiaľ chceme aby fungovalo ako domáca vodáreň, tak áno potrebujeme
  Stačí mi k čerpadlu len tlakový spínač? Nie nestačí. Opäť tu platí. Ak chcem čerpadlo používať ako domácu vodáreň. Potrebujeme tlakovú nádobu pre jeho správnu funkciu.
 • Môžem čerpadlo používať na zavlažovanie a polievanie záhrady , keď nemám tlakovú nádobu a tlakový spínač? Áno môžete. Využijete plný potenciál čerpadla. Po ukončení polievania, ho budete musieť vždy vytiahnuť zo zásuvky.
 • Potrebuje kalové čerpadlo aj rezacie zariadenie, alebo drvič? Nie je to nutné. Ale pokiaľ ho už máte, je to vaša malá výhoda.
 • Môžem s čerpadlom na špinavú vodu odčerpávať aj septik? Nie je to vhodné. Kalové čerpadla na špinavú vodu nie sú stavané a ani dostatočné výkonné aby prečerpávali septik. Rýchlo by došlo k poškodeniu čerpadla.

 

5 dobrých dôvodov prečo nakupovať čerpadlá na cerpadlakosice.sk

 • Sme na trhu už viac ako 16 rokov a rozumieme čerpadlám
 • Sme kamenná predajňa. Môžete nás navštíviť v Košiciach
 • Máme individuálny prístup k zákazníkovi
 • Vždy vám poradíme s výberom. Aj keď to nie je ľahké 
 • Na všetky značkové čerpadlá ponúkame náhradné diely
 • Čerpadlá na vodu - podrobnosti . V našej ponuke nájdete tieto značky od renomovaných výrobcov

 

Čerpadlá - overené začky

» Čerpadlá na vodu Noria

 

Ak hľadáte produkty z hľadiska ceny, pozrite si kategóriu lacné čerpadlá na vodu. V prípade ďalších otázok, kliknite na náš Blog Čerpadlá Košice. 

 Neviete ktorý produkt je pre vás ten správny? Zavolajte nám, radi vám poradíme na tel. čísle +421 903 630 786

 

 

» Ak hľadáte lacné produkty pozrite si kategóriu lacné čerpadlá

» Potrebujete produkt na polievanie? Pozrite si kategóriu čerpadlá do studne na polievanie

» Ak hľadáte kvalitné produkty pozrite si kategóriu kvalitné čerpadlá

» Produkty małých rozmerov nájdete v kategórii malé čerpadla

» Produkty na čistenie studní hľadajte v kategórii čerpadlá na čistenie studne

 

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Pri nákupe nad 200€ mate u nás dopravu zdarma.
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo viac ako 16 rokov
Overený obchod
Overený obchod
Sme kamenná predajňa
Záruka spokojnosti
Záruka spokojnosti
Individuálny prístup ku každému zákazníkovi